Спроби охолодити перший реактор аварійної "Фукусіми-1" провалилися

  Спроби охолодити перший реактор аварійної Фукусіми - провалилися. Компанія-оператор ТЕПКО визнала - паливні стрижні пропалили захисну оболонку і близько 3 тисяч тонн радіоактивної води - потрапили до фундаменту будівлі. До вівторка - ТЕПКО обіцяє розробити нову програму стабілізації реактора.

  Інженерам не вдається стабілізувати реактори "Фукусіми-1". У першому - вони виявили отвори, пропалені паливними стрижнями. У третьому - надзвичайно високий рівень радіації. В морі поблизу станції вміст цезію-134 - перевищує норму більше ніж у 3 тисячі разів. У місті витоку радіоактивної води - у 32 тисячі. Влада евакуює мешканців кількох населених пунктів, розташованих поблизу зони відчуження.

  Норіо Канно, мер Іітате: "Я знаю, більшість із вас прожили тут все своє життя й не збиралися переїжджати. Я дуже, дуже співчуваю усім, кому доводиться зараз пакувати речі та залишати домівки".

  Людей вивозять із невеликих містечок Іітате та Кавамата. Перша група - близько сотні мам із дІтьми - виїхала напередодні. Вони провели ніч - в евакуаційних центрах. Ще 8 тисяч людей - поїдуть упродовж наступних двох тижнів. Їх поселять у готелях та муніципальних приміщеннях сусідніх міст.

  Японка: "Це сором - залишати будинок, у якому я виросла й прожила все своє життя. Я просто не можу знайти слів, я в розпачі".

  Тим часом до АЕС - прямує баржа "Мега-флоат". До неї - планують закачувати радіоактивну воду зі станції. Вона може вмістити до 10 тисяч тонн рідини. Судно прибуде на місце - наприкінці місяця. Компанія-оператор ТЕПКО та уряд Японії - планують повністю завершити роботи з охолодження та повної зупинки АЕС "Фукусіма-1" за 9 місяців. Аварія на АЕС - сталася внаслідок землетрусу та цунамі 11 березня цього року.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Штат Луїзіана затопили, щоби врятувати Новий Орлеан
  Наступний матеріал
  Кабмін затвердив Концепцію держпідтримки для захисту прав споживачів
  Теги: