Штат Луїзіана затопили, щоби врятувати Новий Орлеан

  Штат Луїзіана - затопили, щоби врятувати Новий Орлеан та Батон-Руж. Таким чином - фахівці намагаються стримати повінь на річці Міссісіпі. Через танення снігів і тривалі зливи - вона вийшла з берегів. У деяких затоплених місцях - рівень води сягає 6-7 метрів.

  Південь Луїзіани - у воді. Залило не лише поля і села, а й кілька великих міст. У суботу інженери відкрили найбільшу на річці - дамбу Морганза, щоби зменшити тиск води. Таким чином - намагаються врятувати від стихії Новий Орлеан. Як наслідок - вода залила понад мільйон гектарів землі. Дедалі більше регіонів - оголошують примусову евакуацію. За деякими оцінками, виїхати змушені будуть від 25 до 60 тисяч людей.

  Постраждалий від повені: "Влада каже, що кілька десятків тисяч людей постраждають від повені. Але альтернатива - втратити Батон-Руж та Новий Орлеан, а це понад мільйон людей та промисловість, що коштує мільярди доларів. Шкода врожай, багато людей тут лишилися без роботи, але треба дивитися на загальну картину".

  Есперти запевняють - хоча сільськогосподарські угіддя - знищені, вдалося врятувати нафтопереробні та хімічні заводи нижче за течією. Їхнє руйнування - могло призвести до катастрофічних наслідків. Фахівці мають приблизну схему - які райони можуть постраждати наступними. Основна маса води - рухається до басейну річки Атчафалайя у південній Луїзіані. Це малозаселений регіон, тож влада сподівається, що всі встигнуть виїхати.

  Перший американець: "Нам наказали евакуюватись. Можливо, ми  ніколи не повернемось. Мені здається, рівень води буди значно вище, ніж передбачалося".

  Другий американець: "Торік вода не піднімалася. Ми сподівалися на краще і вирішили зекономити, тож не придбали страховку від повені. Тепер доведеться за це розплачуватися".

  Зараз інженери відкрили на Морганзі тільки 4 загати зі 125, тому вода прибуває порівняно повільно. Таким чином, врятуватися встигнуть не лише люди, а й звірі, що мешкають поблизу ріки. Фахівці сподіваються, що завдяки регулюванню потоку води на дамбах - зможуть взяти стихію під контроль. Цьогорічну повінь - експерти називають наймасштабнішою за всю історію країни.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Центр Лондона перекрили через ймовірність замінування
  Наступний матеріал
  На Одещині під кригу на кілька метрів провалились чотири людини, серед них – діти
  Теги: