Секретні агенції стежать за користувачами найбільших інтернет-ресурсів [відео]

  Секретні агенції стежать за користувачами найбільших інтернет-ресурсів. На додачу - розвідка ще й прослуховує дзвінки громадян з мобільного. Оприлюднив цю інформацію для видання "Ґардіан" - колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден. За фактом розкриття конфіденційних даних порушено кримінальну справу.

  Дівчину, родину, роботу на Гавайях із річною платнею - 200 тисяч доларів - від усього цього відмовився Едвард Сноуден. 29-річний американець учора назвав себе інформатором у скандалі про масове стеження, яке ініціювала Національна секретна агенція США. Він повідомив журналістам британського видання "Ґардіан" про програму "Призм", за допомогою якої американська розвідка прослуховує розмови з мобільних телефонів, а також стежить за інтернет-користувачами. Мотивом свого вчинку Сноуден називає бажання не дозволити владі США зруйнувати приватність та основні свободи людей.

   Едвард Сноуден, інформатор: "Коли маєш привілейований доступ до інформації у секретних службах, ти бачиш усе. І розумієш, що ця практика є зловживанням. Але на такій роботі, люди не звертають на це уваги. З часом розуміння, що чиниш неправильно, зростає, і ти відчуваєш, що треба обговорити це з колегами. Але чим більше ти говориш, тим частіше тобі кажуть, що проблеми не існує. Поки сам не усвідомлюєш, що питання стеження має визначати громада, а не працівник спецслужби, якого найняв уряд".

  До травня Сноуден працював на фірму-підрядника секретної агенції, а до цього був співробітником ЦРУ. Уже кілька тижнів він мешкає у готелі в Гонконгу. Там 6 червня чоловік і попросив "Ґардіан" записати відеоінтерв`ю, у якому зізнався, що є інформатором. У департаменті юстиції США уже порушили кримінальну справу за фактом розкриття таємної інформації. Сноуден розуміє: повернутися до Америки він зможе хіба що у в’язницю.

  Едварт Сноуден, інформатор: "Не можна тягатися із найпотужнішою розвідкою світу та перебувати поза зоною ризику, бо це - дуже могутній ворог, якого ніхто не може здолати. Якщо вони захочуть тебе знайти, вони це зроблять, це лише питання часу".

  Журналісти "Ґардіан", що спілкувалися зі Сноуденом у Гонконгу прогнозують початок кампанії з його демонізації.

  Іван Макаскілл, репортер видання "Ґардіан": "Зазвичай після подібного витоку інформації, влада намагається очорнити джерело. Утім я тиждень інтерв`ював Сноудена та не думаю, що вони знайдуть про нього щось негативне. Він - такий викривач, який сподобається народу Америки. Багато хто вважатиме його патріотом".

  Тепер головне завдання Сноудена - отримати політичний притулок у Гонконгу. Аналітики вважають, що там не зможуть тривалий час його переховувати. У разі невдачі в Гонконгу викривач таємниць НСА збирається просити політичного захисту в Ісландії, країні, яка раніше пропонувала притулок засновнику "Вікілікс" Джуліану Ассанжу.

  Мирослава Пеца, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Поліція Індії розігнала протестувальників, які вимагали поліпшення умов праці
  Наступний матеріал
  Через вибухи на Харківщині "Украерорух" закрив небо для польотів в радіусі 40 км, перекрито ряд доріг в області
  Теги: