Роковини руйнівного цунамі у Південно-Східній Азії (репортаж)

  Нагадаємо, 26 грудня 2004-го поблизу індонезійського острова Суматра стався потужний землетрус, через що і утворилися велетенські хвилі. Вони вбили більше 230 тисяч людей і залишили просто неба мільйони мешканців регіону. Сьогодні там вшановують пам`ять загиблих.

  П`ять років минуло з моменту страшного стихійного лиха в Азії. Тисячі людей виходять на вулиці міст. У руках тримають свічки. Вони є символом пам`яті про катастрофу, що забрала життя майже чверті мільйона людей. Адже саме цього дня п`ять років тому велетенські хвилі зруйнували десятки тисяч будівель в Індонезії, Індії, Шрі-ЛанцІ, Таїланді, Малайзії та Бангладеш. Люди із скорботою згадують ті часи.

  У Таїланді родичі жертв жахливої катастрофи йдуть до храмів та на цвинтарі. Там церковні служителі правлять панахиди. Лише у цій країні - цунамі зруйнувало майже половину поселень та забрало життя понад 5-ти тисяч людей. Уночі мешканці молитимуться Богу за мир та спокій.

  Це була найпотужніша стихія за останні сорок років, що зачепила майже усі країни Південно-Східної Азії. Спершу стався землетрус магнітудою майже у 9 балів. Підземні поштовхи спричинили гігантські хвилі, швидкістю майже 800 кілометрів за годину. Найбільше постраждав острів Суматра. Цунамі зруйнувало майже три чверті цього регіону.

  Попередній матеріал
  Тигрюлі подарували Новорічну ялинку
  Наступний матеріал
  У Бухаресті вигорів нічний клуб: постраждали десятки людей – відео
  Теги: