Понад 2,5 млн людей у Південній Кореї залежні від смартфонів [відео]

  Понад два з половиною мільйони людей у Південній Кореї залежні від смартфонів. Такі дані оприлюднив тамтешній уряд. Проблема стала настільки поширеною, що в Сеулі - відкрили спеціальну клініку, в якій лікують цей тип залежності.

  Південна Корея - одна з найрозвиненіших у технічному плані країн. Швидкий інтернет, майже стовідсоткове покриття та доступні ціни на техніку - роблять свою справу. Смартфони є у всіх - від першачків до пенсіонерів. Однак, лікарі - усе частіше попереджають, смартфономанія - може бути небезпечною.

  Юн На Ре, директор клініки: "Кожний десятий підліток у країні - залежний від свого смартфона. Ідеться не просто про те, що вони не випускають телефонів із рук. Є певні ознаки залежності - байдужість до інших сфер життя, роздратування, зміни щоденного розкладу. Двоє дітей із сотні - потребують спеціалізованого лікування. Це дуже загрозлива статистика".

  Прив`язаність до смартфонів легко пояснити. Адже це не просто телефони, а пристрої, які можуть підпорядкувати собі все ваше життя. Тут і будильник, і переписка з друзями, і ігри, і фотоапарат. А ще ж музика, новини, розклад автобусів і мільйон інших начебто необхідних речей.

  Ха Су Йон, 14 років: "Я часто беру смартфон до туалету, бо без нього там нудно. Обов`язково беру з собою до ліжка і це перше, що потрапляє мені до рук уранці. Мені здається, я без нього вже не зможу".

  На сполох б`ють не лише психологи, а й терапевти. Кажуть, надмірне захоплення смартфоном - може шкодити і фізичному здоров`ю.

  І Чан Хьон, хірург: "Коли ви читаєте чи щось дивитеся на екрані смартфона, ви несвідомо витягуєте шию та піднімаєте плечі, адже екран маленький. Якщо довго залишатися у такому положенні, а цього не уникнути - у вас почнуть боліти м`язи шиї та спини. Це може спричинити дуже неприємне запалення, яке доведеться довго лікувати".

  Масовою смартфономанією занепокєний і уряд країни. Спільно з найбільшою телефонною компанією країни - він запровадив програму з попередження залежності. У школах із першого класу читають лекції та показують програми, які попереджають про небезпеку. Дітям - роздають анкети, щоби ті могли самостійно визначити ризик залежності та вжити заходів.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  МЗС рекомендує українцям утриматись від поїздок до Єгипту
  Наступний матеріал
  Відбулось відновлення політичного діалогу між Україною та Іраком
  Теги: