Завантаження
Сховати

Під контроль Перехідної ради перейшов аеропорт лівійського міста Сирт

Під контроль Перехідної ради перейшов аеропорт лівійського міста Сирт. Нова влада країни уважає це значним досягненням. Тим часом, навколо самого міста - точаться запеклі бої. Захисники полковника Каддафі - чинять повстанцям опір. По обидва боки барикад - десятки загиблих. Тим часом у Сирті - гуманітарна катастрофа.

Стотисячне місто Сирт - в облозі вже два тижні. Разом з Бені-Валідом це - останні бастіони сил Каддафі.   Захисники батьківщини полковника відповідають на артилерійські обстріли повстанців та авіарейди НАТО - снайперським вогнем. Усі спроби вояків нової влади захопити місто - були невдалими. Тому той факт, що їм вдалося встановити контроль над аеропрортом Сирта - опозиціонери вважають великим прогресом. Утім, перемога коштувала дорого.

 Мохаммед Абдул-Салам, повстанець: "Коли ми наступали на військовий аеропорт Сирта, по нас відкрили вогонь. Я навіть не можу сказати, звідки стріляли - здавалося, ніби звідусіль. Мене поранили у праву і ліву руку, нога також прострелена. Щасливий, що вижив".

Попри скрутну фінансову ситуацію у країні, нова влада Лівії - виділила близько 400т мільйонів доларів на лікування поранених вояків. Тим, хто заради революції полишив роботу - уряд пообіцяв виплачувати щомісяця по триста доларів. Як довго триватимуть такі виплати - не повідомили. Лише наголосили, що такий крок має покращити умови життя революціонерів. Тим часом люди, що не беруть участі у військових діях - опинилися на межі зубожіння. Економіка та інфраструктура країни - зруйновані війною. А в оточеному Сирті, на думку гуманітарних організацій, - справжня гуманітарна криза. Мешканцям бракує води, харчів та ліків. Електрики і пального - немає. Жити у Сирті - стало вкрай складно. Люди полишають місто. Подальша доля біженців - складна і непевна.

Житель Сирта: "Сирт постійно обстрілювали. Тож ми з родиною переїхали на околицю у покинутий будинок. Згодом повстанці нас попередили, що тут також будуть бої і треба рухатися далі на схід. Коли ми тікали, потрапили під обстріл. Ми з дружиною розділилися, бо думали, що так буде безпечніше. Я не знаю, де вона і двоє моїх молодших синів".

Сили НАТО і Національний Перехідний Уряд неодноразово наголошували: військові дії у Лівії не припиняться, допоки решта сил Каддафі - не складе зброю. Самого полковника - шукають і досі. Повстанці вважають, що він переховується в одному з селищ поблизу кордону з Алжиром, разом із своїм старшим сином. Ймовірно, їх переховує плем"я туарегів. Також опозиціонери заявили, що полонили одного з найближчих прибічників Каддафі - речника його уряду Муссу Ібрагіма. Втім, офіційного підтвердження цих повідомлень - поки що намеє.
 
Олена Хоменко, "5 канал"

Теги:
Останнє редагування: 14:06 30 вересня 2011
Новини партнерів