Оприлюднено офіційні результати історичного референдуму в Судані

  Згідно з ними, за відділення в окрему державу проголосували майже 99 відсотків населення Південного Судану. Незалежність мають проголосити дев`ятого липня.

  Президент Судану Омар Башир - спеціальним декретом підтримав результати волевиявлення. Тепер його уряд, розташований на Півночі, має домовитися із владою Південного Судану про демаркацію кордонів. А також з`ясувати найбільш суперечливе питання - хто матиме права на багаті нафтові родовища Півдня. За попередніми домовленостями - володіння нафтою буде спільним. Референдум про незалежність тривав тиждень. Плебісцит передбачений мирною угодою 2005-го року, яка припинила громадянську війну між арабською Північчю та християнським Півднем країни.

  Омар Аль Башир, президент Судану: "Референдум - завершено. Це остання сходинка всебічної мирної угоди. І ми оголосимо цілому світові про те, що приймаємо і поважаємо волевиявлення мешканців Судану. Так, ми розділимося на дві держави, але я переконаний - зв`язки наші не припиняться, адже ми були єдиною країною понад сто років".

  Попередній матеріал
  Голова ОБСЄ став на захист української опозиції
  Наступний матеріал
  Військові посадовці світу вражені оборонною промисловістю України
  Теги: