Завантаження
Сховати

Обама: США розроблятимуть нову систему ПРО

США переглянули плани щодо розміщення систем ПРО у Європі. Вашигтон призупиняє розміщення радіолокаційної станції у Чехії та ракет-перехоплюювачів у Польщі. І натомість - працюватиме над іншою, більш гнучкою системою протиракетної оборони на європейських теренах. Рішення уже схвалила Росія - найбільший опонент американської ПРО. І найближчим часом прокоментувати заяви Вашингтона має польський прем`єр Дональд Туск.

Барак Обама перегляне рішення свого попередника Джорджа Буша щодо розташування систем ПРО у Європі. Програма передбачає захист від ракетно-ядерного удару з боку Ірану та Північної Кореї. Білий дім заявив - іранська загроза не настільки масштабна, як здавалося раніше. Захищатися від Тегерана будуть, але за допомоги менш витратних програм.

Барак Обама, президент США: "Найкращий спосіб відповідально гарантувати інтереси безпеки США та безпеки наших союзників - це розгорнути ту систему ПРО, яка краще реагуватиме на сучасні загрози. Вона має бути ефективнішою та більш поміркованою з фінансової точки зору".

Занепокоєні таким рішенням обидві країни, де мали розмістити системи ПРО – Чехія та Польща. Колишній польський президент – Лех Валенса твердить - США завжди дбали лише про власні інтереси, використовуючи інші країни. Лех Валенса закликає Польщу переглянути подальші дипломатичні відносини з США.

Лех Валенса, колишній президент Польщі: "Мені просто не подобається така політика. І не тому що нам потрібна ця протиракетна оборона, а через те, як США ставиться до Польщі. Америка не може вести військову політику всього світу".

А от Росія схвалює рішення Білого Дому. Кремль віддавна виступав проти планів США розмістити системи ПРО у Європі. Російська влада певна, що протиракетна система загрожує безпеці їхньої країни. І обіцяла вжити кроків у відповідь, зокрема, розмістити ракетний комплекс "Іскандер" у Калінінградській області. 

Олена Кабанець, 5канал

Теги:
Останнє редагування: 00:43 18 вересня 2009
Новини партнерів