Завантаження
Сховати

НАТО: перша стадія створення системи європейської ПРО завершена

Про завершення першої стадії створення системи європейської протиракетної оборони заявив Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен на саміті НАТО в Чікаго.

Тепер в Середземному морі чергуватимуть американські військові кораблі, а в Туреччині запрацює потужний радар. Протест проти планів НАТО вчергове висловила Росія. Кремль заявив, що ПРО може нейтралізувати ядерну зброю країни. НАТО запевняє - система розрахована виключно на перехоплення іранських ракет.

Андерс Фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО: "Ми вже запрошували Росію до співробітництва у системі протиракетної оборони. Ця пропозиція залишається в силі".

Проти чиказького саміту НАТО виступили тисячі людей. Участь у демонстрації взяли ветерани війн в Іраку та Афганістані й активісти руху "Захопи Чикаго". Поліція силою розігнала протест й затримала півсотні людей. Правоохоронці повідомляють, що мітингарі спробували прорвати їхні загородження біля району, де проходить саміт. Протестувальники вимагали якнайшвидшого виведення військ з Афганістану.

Алехандро Віллаторо, ветеран війн в Іраку та Афганістані: "Наші операції в Іраку та Афганістані були неефективними. Ми не перемогли тероризм. Своїми діями НАТО лише підштовхнуло більше людей до вступу в Талібан".
Теги:
Останнє редагування: 12:39 21 травня 2012
Новини партнерів