Завантаження
Сховати

На територію Сирії ввели британських та катарських спецпризначенців

На територію Сирії ввели британських та катарських спецпризначенців. Про це повідомляють ізраїльські ЗМІ, посилаючись на поінформовані джерела. Бійці перебувають біля Хомса, який у четвер знову обстріляли.

Близько сотні людей загинули внаслідок останнього бомбардування міста Хомс. Про це повідомляють опозиційні сили. Влада ж каже, що повстанці вбили кількадесят сирійських солдатів і ввела у Хомс важку техніку. Сусідня Туреччина запропонувала притулок постраждалим від бомбардувань.

Назмі Ертан, Голова Турецької команди Червоного Півмісяця: "Зараз у нашому таборі - тисяча сімсот п’ятдесят сирійців. Ми допомагаємо їм провізією та медикаментами".

Ахмет Давітоглу, міністр закордонних справ Туреччини: "Ми з радістю приймаємо усіх наших сирійських братів та сестер. До нас вже приїхало дванадцять тисяч".

ООН закликає міжнародну спільноту негайно втрутитися у ситуацію, щоби захистити мирне населення. Президент Сирії Башар Асад каже, що готовий домовлятися з опозицією. На цьому наполягає і Росія. Утім Білий Дім вважає, переговори проводити запізно. Євросоюз пообіцяв посилити економічні санкції щодо Сирії. А Німеччина депортувала чотирьох сирійськіх дипломатів за підозрою у шпигунстві.

Гідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: "Четверо сирійських дипломатів мають залишити країну упродовж трьох діб. Я не вдаватимуся у деталі депортування, але вони безсумнівно пов’язані з ситуацією в Сирії".

Наступного тижня Ліга Арабських Держав має розглянути нову резолюцію щодо конфлікту. Вона передбачає негайне припинення вогню та поновлення спостережної  місії. Вона працюватиме у новому форматі та включатиме і міжнародних представників. Росія вже погодилася на такі умови.

"5 канал"

Теги:
Останнє редагування: 21:34 9 лютого 2012
Новини партнерів