Масові заворушення та сутички з поліцією студентів у Чилі

  Масові заворушення та сутички з поліцією - такі наслідки студентських протестів у Чилі. 250 молодиків затримали, майже півсотні людей - поранені. Це, переважно, правоохоронці та журналісти.

  Демонстрації розпочалися відразу після невдалих переговорів з міністерством освіти. Діалог мав поставити крапку у масових акціях, які не вщухають понад п’ять місяців. Студенти вимагають від влади глобальних реформ. Зокрема - безкоштовної, якісної та доступної освіти. За даними студентських профспілок, лише п’ять відсотків сімей мають змогу навчати дітей у приватних школах, які вважаються найкращими. Освіту у державних ВИШах студенти називають неякісною. Крім того, її вартість у Чилі є найвищою в Західній півкулі Землі. Більше платять за навчання лише студенти зі США.

  Феліпе Булнес, міністр освіти Чилі: "Пля годин переговорів, діалогу зі студентами університетів, коледжів, та з вчителями - ми не досягли жодного прогресу".

  Каміла Вальєхо, лідер студентських профспілок: "Влада не показала свого бажання рухатися вперед до нашої мети - безкоштовної державної освіти, якісної освіти для всіх, освіти, за яку відповідальна держава, і яку держава - має підтримувати. Вони наполягають на тій самій моделі - ринковій економіці. За таких умов ми не можемо сідати за стіл переговорів".

  Попередній матеріал
  Цех із виготовлення фальшивих грошей виявили польські правоохоронці
  Наступний матеріал
  На КПП "Краковець" знайшли мертвим прикордонника
  Теги: