Країни єврозони обговорюють кризу в Греції (РОЗШИРЕНО)

  Країни єврозони обговорюють кризу в Греції. Екстрений саміт збирається в Брюсселі щоби розглянути глобальну фінансову ситуацію в Європі, яка склалася внаслідок бюджетної скрути у Греції.

  У саміті беруть участь керівники 16 держав та урядів зони євро. Їхня мета - глобальна оцінка ситуації та обговорення можливих заходів, які дозволять запобігти повторенню грецького сценарію в Іспанії, Італії та Португалії. Експерти вважають, що просте кредитування проблемних країн - малоефективне в умовах кризи. Тому необхідні структурні зміни в зоні євро. Водночас світові фондові ринки занепокоєні ризиком поширення кризи.

  Роберт Халвер, фінансовий аналітик: "Греція - це верхівка айсберга. Усі проблеми - глибоко під водою. Якщо ми не впораємось із ситуацією в цій країні, як ми зможемо взяти під контроль розвиток подій у Португалії, Італії, Іспанії, які теж опинилися під загрозою? Грецьку економіку необхідно оздоровлювати і почати слід з малого. Інакше, за принципом доміно, слідом за нею падатимуть інші країни єврозони".

  У самій же Греції - настрої песимістичні. Напередодні ввечері парламент країни ухвалив закон про суворі заходи економії. Він передбачає скорочення держвитрат майже на 30 мільярдів євро. А це призведе до зменшення зарплат та пенсій і збільшення податків. Під час дебатів і голосування - біля парламенту не розходилися тисячі людей. Вони вимагали не ухвалювати закон. Коли стало відомо про позитивне рішення - спалахнули сутички. Поліція використала сльозогінний газ і заарештувала заколотників.

  Марія, мешканка Афін: "Ми дуже занепокоєні власним майбутнім. Невідомо, як цей закон вплине на приватний сектор. Тому навіть його працівники - під загрозою".

  Янніс, мешканець Афін: "Ніхто не може передбачити, що буде із Грецією та усією Європою. Я вже навіть думаю чи не залишити мені цю країну і поїхати де інде. Не знаю, що робити". 

  Внутрішня економія - була головною умовою надання кредиту від МВФ і Євросоюзу. 2 травня на екстрених зборах єврогрупи ухвалили рішення виділити Афінам 110 мільярдів євро. Кредит розрахований на три роки.

  Попередній матеріал
  Велика Британія бореться із дитячим ожирінням
  Наступний матеріал
  Після святкування "23 лютого" у бойовиків різко збільшилась кількість небойових втрат – розвідка
  Теги: