Завантаження
Сховати

Кількість загиблих у Новій Зеландії унаслідок землетрусу зросла до 75 чоловік

Зростає кількість жертв унаслідок землетрусу у Новій Зеландії. Натепер загиблими вважають 75-теро людей. Близько трьохсот - зниклими безвісти. По всій країні оголосили надзвичайний стан. Пошуково-рятувальні роботи тривають. До мнс-ників долучилася армія. Допомогти Новій Зеландії зголосилися кілька країн, зокрема - сусідня Австралія, Японія, Південа Крея, США та Росія.

Рятувальна операція у місті Крастчерч, що найбільш постраждало від землетрусу, у самому розпалі. Шанси знайти вцілілих фахівці розцінюють як високі. Рятувальники припускають - під завалами може бути до трьохсот п`ятдесяти людей. Декому з постраждалих вдається контактувати з рідними через мобільний зв`язок і повідомляти, де саме вони заблоковані руїнами. 

Є такі люди, які подали звістку своїм рідним. Ми збираємо усю інформацію і координуємо рятувальну операцію безпосередньо у зазначеному постраждалими місці. Допомогти Новій Зеландії у рятувально-пошуковій операції зголосилися кілька країн, зокрема - Австралія, Японія, Росія, США та Південна Корея.

Хісаші Токунага, віце-мінстр з питань зовнішньої політики Японії: "Наша команда складається з рятувальної місії, в яку входять офіцери поліції, пожежники, берегова охорона і медики. Сподіваюся, усі вони покажуть себе з найкращого боку і їхній досвід стане у нагоді".

Байк Джу-Хеон, представник консульського бюро при міністерстві закордонних справ: "Наші фахівці будуть задіяні у рятувальних роботах. Допомагатимемо постраждалим, а також допоможемо у похованні жертв".

Землетрус магнитудою понад шість балів стався поблизу міста Крайстчерч  напередоні у першій половині дня. Епіцентр зафіксували на глибині п`яти кілометрів. Поштовхи були настільки потужними, що не тільки вщент зруйнували кілька вулиць, але й спричинили розкол льодовика. З гір обвалилося понад тридцять тонн льоду.

Турист: "Наш літак примземлився вже після землетрусу. Нас одразу евакуювали, а речі залишилися у лайнері. На той бік  Крайстчерча неможливо було дістатися. Ми нічого не розуміли. Коли їхали автобусом, побачили, що деякі будинки були у воді. Наш був неушкодженим. Проте залишатися тут небезпечно. Я і мої четверо дітей намагаємося вилетіти до Окланда".

Полишити Крайтчерч наразі намагаються не лише новозеландці, а також і туристи з різних країн світу. Люди чекають в аеропорту вже майже добу. Проте, рейси після скасування і досі не відновили.

Турист зі США: "Я і досі не можу оговтатись, коли усе сталося, ми були у торговельному центрі".

Землетрус у Крайстчерчі став найбільшим стихійним лихом за останні вісімдесят років. Півміста і досі залишається без свтла і зв`язку. Стихія завдала збитків на дванадцять мільярдів доларів.

Ганна Ільїних, "5 канал".

Теги:
Останнє редагування: 14:13 23 лютого 2011
Новини партнерів