Із надзвичайно високою явкою проходять парламентські вибори у Єгипті

  Без суттєвих порушень із надзвичайно високою явкою - проходять парламентські вибори у Єгипті. Роботу дільниць навіть вирішили продовжити на дві години. Для Єгиптян - це перші прозорі вибори за кілька десятиріч правління Хосні Мубарака. Голосування триватиме у кілька етапів. Остаточні результати - оприлюднять аж у середині березня. Наймовірнішими переможцями на виборах аналітики вважають ісламістський рух "Брати-Мусульмани".

  Виборчий комітет Єгипту не оприлюднює точних цифр явки, утім наголошує - вона вища, за сподівані показники. В черги до дільниць люди вишикувались від ранку. Для переважної більшості - це перше голосування на парламентських виборах, що має шанс стати чесним і прозорим. За часів Хосні Мубарака, кажуть єгиптяни, - на це не сподівалися.

  Абдель Моаз Ібрагім, голова виборчого комітету Єгипту: "Ми були здивовані високою явкою виборців, вищою, аніж очікувалось. Понад 90-сто відсотків дільниць успішно працювали вже від 9-ї ранку. На деяких - фіксували певні проблеми, але вони не стали несподіванкою і зараз - усе під контролем".

  Голосують за депутатів нижньої палати парламенту. Вибори відбуваються - у дев’яти із 27-ми провінцій. Решта прийде на дільниці - у середині грудня та на початку січня. Далі обиратимуть верхню палату. Остаточний результат - з’явиться аж у березні. На першому етапі у великих містах відкрили дільниці спеціально для жінок. Сюди приходять, переважно, консервативні мусульманки, що вимагають встановити в країні закони Шаріату. Це - електорат партії Брати Мусульмани, раніше - забороненої у Єгипті. Зараз ця політсила має шанс стати лідером перегонів. Такі - дані соцопитувань.

  Александрія, жінка: "Я хочу управління за законами шаріату, ось чому я тут. Не хочу, щоб хтось наказував мені знімати нікаб, коли я йду у коледж. Шаріат - моя головна мета. Якщо він запанує - я не буду переживати, чи буде робота в мого чоловіка, чи буде у нас житло". 

  Каїр, жінка: "Після революції - у Єгипті дуже приємно голосувати. Адже тепер наш голос має вагу".

  Бойкотувати вибори закликають населення тисячі протестувальників, що отаборились на площі Тахрір - звідки почалась революція маже рік тому. Тепер люди вимагають передати владу від військових - цивільним. На їхню думку - лише тоді вибори можуть стати насправді прозорими.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Молочний комплекс відкрили на Київщині
  Наступний матеріал
  На Одещині під кригу на кілька метрів провалились чотири людини, серед них – діти
  Теги: