Завантаження
Сховати

Гаазький трибунал судить прем'єра Кенії за убивства і депортації

Суд над віце-президентом Кенії почався в Гаазі. Міжнародний трибунал звинувачує Вільяма Руто у злочинах, скоєних після виборів глави держави у 2007-му році. Тоді внаслідок масових заворушень загинули близько тисячі людей. Більш, ніж півмільйона громадян країни були змушені залишити свої домівки.

Підсудний уже заявив, що не визнає своє провини. У листопаді за аналогічними обвинуваченнями перед трибуналом постане і президент Кенії. Процес набув значного розголосу, оскільки обидва політики виграли й останні вибори глави держави та пройшли інавгурацію навесні. Кенійський парламент уже висловив протест через обвинувачення чільників держави й проголосував за припинення членства країни в Міжнародному кримінальному суді. Щоправда, в організації заявляють – це жодним чином не вплине на процес.

Фату Бенсуда, прокурор: «Ми вважаємо, що саме обвинувачений є відповідальним за масові заворушення в Кенії, які сталися шість років тому. Він використав конфлікти між племенами задля розвитку власної політичної кар’єри. У нас є всі докази, що віце-президент має бути покараний за злочини проти людяності та примусову депортацію великої кількості людей».

Теги:
Останнє редагування: 19:36 10 вересня 2013
Новини партнерів