Завантаження
Сховати

ФСБ Росії у міжнародних водах захопила корабель «Грінпісу»

5.ua

У ФСБ Росії цю інформацію підтвердили. Там повідомили: судно «Арктік Санрайз» найближчим часом доправлять до Мурманського порту. Екологи стверджують: на момент висадки десанту російських спецслужб, корабель був у міжнародних водах, а отже дії російської сторони – незаконні. Водночас, Росія звинуватила «Грінпіс» в агресивній і провокаційній поведінці. Напередодні двох захисників природи з криголама на кілька годин затримали, після спроби висадитися на бурову платформу «Газпрому». Екологи вимагали від Росії відмовитися від планів буріння свердловин у Баренцевому морі.

Більшість затриманих – громадяни Австралії. Тамтешні зелені влаштували пікет під російським посольством з вимогою звільнити активістів.

Пікетувальник, Австралія: «Ми дуже обурені і розчаровані тим, що сталося. Тож, підготували петицію, у якій вимагаємо, щоби росіяни повернули захоплений корабель і відпустили австралійських громадян. У російському диппредставництві нашого листа прийняти відмовилися. Але ми зробимо усе можливе, щоби російський посол таки його отримав і наші активісти могли повернутися додому».

Теги: Росія, грінпіс, криголам
Останнє редагування: 10:05 20 вересня 2013
Новини партнерів