Франція депортувала 100 ромів

  Велике переселення триває. Іще сто нелегальних ромів - відправила Франція. Усі вони - повертаються додому, переважно до Румунії і Болгарії. Офіційно це пояснюють посиленням заходів соціальної безпеки. Таку програму оголосив президент Ніколя Саркозі.

  Франція гне свою лінію, попри шквал світової критики.
  ООН звинувачує Париж у расизмі.
  Євросоюз - висловлює стурбованість дискримінацією ромського населення.

  Франція відказує - під час відселення ромів дотримано усіх законів і норм ЄС. Міністр закордонних справ закликає Єврокомісію кинути усі сили, щоби ромам комфортно жилося у їхніх рідних країнах і вони не шукали б кращої долі на теренах заможних держав. Зокрема, давати роботу, житло і належну освіту.

  Бріс Ортифо, голова МЗС Франції: "Це не вигнаня. Перш, ніж наважитися на цей крок, ми довго вивчали ситуацію. Я хочу лише, щоби цигани отримали краще життя, коли повернуться на батьківщину".

  На руку ромам - свобода пересування, яку гарантує усім своїм громадянам Євросоюз. Багато з переселенців відверто зізнаються: повернуться до Франції за першої нагоди. Люди навіть не забирають з будинків свій крам. Офіційно - роми можуть знову оселитися у цій країні - утім, лише на три місяці і за умови, що будуть самі себе утримувати. 

  Еду Адріан, президент асоціації ромів Бухареста: "Зараз ромів привезуть до Болгарії чи Румунії. Вони повернУться до своїх будинків, зустрінуться із родичами і поїдуть назад - до Франції. І це буде правильне рішення. Адже у нас низькі зарплати, люди – бідні, тут тяжко жити. Я не розумію, навіщо запровадили цю кампанію із виселення".

  Ліквідувати 300 ромських таборів - президент Франції вирішив місяць тому. Переважно там мешкали вихідці з Румунії і Болгарії. До такого радикального кроку Ніколя Саркозі спонукали безлади і заворушення у Сен-Еньєні, які спалахнули у середині липня. На вулицях містечка та околицях заправляли десятки циган, озброєних сокирами та арматурою. У такий спосіб вони мстилися поліцейським, які під час арешту застрелили рома. Той заробляв на життя крадіжками.

  Попередній матеріал
  ЦВК бракує 290 млн грн на місцеві вибори
  Наступний матеріал
  Чому Росія відмовляється зустрічатися у рамках Нормандського формату
  Теги: