Завантаження
Сховати

Британці проголосували за збереження мажоритарної системи виборів

Традиційна - мажоритарна - система виборів до парламенту залишиться у Великій Британії. За офіційними даними другого, впродовж останніх 35-ти років, загальнонаціонального референдуму, майже 70 відсотків громадян висловилися проти її зміни.

Зараз до законодавчого органу потрапляють кандидати, які набрали просту більшість голосів у своєму виборчому окрузі. Ліберал-демократи, які разом із консерваторами входять до правлячої коаліції, пропонували запровадити альтернативну виборчу систему. Згідно з нею, громадяни самі вписували б у бюлетень певну кількість кандидатів, де б зазначали кому вони надають більшу перевагу. У такому разі  - до парламенту могли б потрапити висуванці, які набрали менше половини голосів у своєму окрузі. Провал референдуму може стати ударом для правлячої коаліції. Зміна системи виборів була однією з умов входження до неї ліберал-демократів.  

Девід Кемерон, прем`єр-міністр Великої Британії: "Громадяни Великої Британії вирішили майбутнє виборчої системи. Тепер ми маємо залишити розбіжності в політичних поглядах у минулому і разом працювати задля стабільності чинного уряду".

Теги:
Останнє редагування: 14:51 7 травня 2011
Новини партнерів