Жителька Новгород-Сіверського влаштувала в себе на ділянці ботанічний сад

  Ботанічний сад та дослідну станцію - на одній ділянці розташувала мешканка Новгорода-Сіверського на Чернігівщині. У її квітучій колекції найрізноманітніші та найекзотичніші рослини. Флора садівниці дивує не лише звичайних відвідувачів ботсаду, а й досвідчених науковців.

  Для Ольги Меншикової кожна рослина - особлива. Каже, розуміє навіть мову ароматів. Проте точну кількість видів на своєму городі - жінка не знає: каже, вже давно збилася з ліку.

  Ольга Меншикова: "Видов тысячи. Серьезно, тысячи. Вот территория в один квадратный метр: здесь очиток, кизил, лунария, астильба, астры, лилии, ирисы, розы, чернобривцы, водосборник, хризантемы, молочаи, эфеница – это все на одном метре. Иногда даже спрашивают, а я названия не помню".

  На присадибній ділянці жінки поряд зі звичними для наших широт - буяють рослини з інших континентів. Серед рідкісних - гіпсофілум, дрібні білі квіти якого японські монахи споглядають під час медитації. Одними лише плодами лимонника можна місяць харчуватися.

  Ольга Меншикова, садівник-аматор: "Семена со всего мира. И саженцы. И с Дальнего Востока – родственники ездили, привозили. Привозили из Китая, привозили из Казахстана. У знакомых родственники в Закарпатье – и оттуда привозили".

  Науковців таке розмаїття дивує. Кажуть, треба мати неабияке терпіння та докласти чимало зусиль, щоб виплекати таку кількість рослин. 

  Юрій Карпенко, кандидат біологічних наук: "Справа ця складна з двох причин. По-перше, рослини треба адаптувати до наших умов, по-друге всі вони з різних кліматичних зон, і їх треба між собою поєднати. Це дуже непроста робота".

  Чутки про садибу-ботсад у Новгороді-Сіверському розійшлися швидко. Жінка каже - тепер від охочих побачити екзотичні рослини немає відбою.

  Вадим Потапенко: "Одна справа побачити це по телевізору, але повірте мені: коли побути там, помацати плоди і відчути атмосферу цієї місцини, то хочеться і у себе щось створити таке - хоча б невеличке. Хоча зрозуміло, що це створювалося не один десяток років".

  Ольга Меншикова каже - на досягнутому зупинятися не збирається. Найближчим часом вона планує поповнити свою колекцію їстівним каштаном, який росте у Київському ботанічному саду.

  Олексій Маслов, Олександр Довбенко, Чернігівщина, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Правоохоронці Мексики провели рейд проти нелегальної торгівлі флорою та фауною
  Наступний матеріал
  Елтона Джона госпіталізували із потенційно смертельною хворобою – ЗМІ
  Теги: