Завантаження
Сховати

За новим законом журналістів можна буде ув`язнити за звинуваченням у наклепі [відео]

Смертю української журналістики називає опозиція ухвалений у першому читанні закон про посягання на честь та гідність. Про це йдеться в офіційній заяві Об`єднаної опозиції. Законопроект, поданий на розгляд регіоналом Віталієм Журавським, проголосували сьогодні 244 із 344 народних обранців, зареєстрованих в сесійній залі.

За ним, ображена особа може засудити журналіста, інкримінуючи йому наклеп. І, залежно від обставин "пригнічення честі та гідності", такий наклеп карається штрафом від тисячі до п`яти тисяч неоподаткованих мінімумів, арештом від трьох місяців чи позбавленням волі до п`яти років. Автор законопроекту стверджує - це європейська норма. Опозиціонер Микола Томенко переконаний - за новим законом пересаджати можуть третину українських журналістів..

Микола Томенко, народний депутат, БЮТ-"Батьківщина": "Ми вважаємо, що це - безпрецедентний випадок, що через 11 років наклеп повертається в кримінальне законодавство України. Наклеп - не може бути, це ознака цивілізованості чи нецивілізованості суспільства. Я думаю, що третину журналістів сьогодні пересаджають і значну частину опозиції за те, що деякі ображені люди не можуть вийти із свого кабінету чи дачі".

Віталій Журавський, народний депутат, Партія регіонів: "Наклеп тягне за собою такі наслідки, які за своєю шкодою, нанесеною людині та її родині, незрівняно тяжчі, ніж окремі злочини, передбачені Кримінальним кодексом України".

Теги:
Останнє редагування: 20:23 18 вересня 2012
Новини партнерів