Єврокомісія: в Україні порушуються права людини і посилюється корупція

  В Україні погіршується ситуація з дотриманням прав людини і відсутні результати у боротьбі з корупцією. Про це йдеться у щорічному звіті Європейської комісії про реалізацію європейської політики сусідства в Україні за минулий рік.
  Євросоюз, зокрема, висловив стурбованість з приводу зниження рівня поваги до свобод і демократії в Україні. В країні за минулий рік зросла кількість насильства над журналістами та їхнього залякування. Водночас, не досягнуто помітних успіхів в розслідуванні таких випадків, зокрема - зникнення харківського журналіста Василя Климентьєва. Крім того, у звіті зазначено, що українські громадські організації і опозиційні партії скаржаться на обмеження свободи зібрань. Водночас, європейська комісія відзначає позитивні кроки України в реформуванні системи державного управління. Також певного прогресу досягнуто у питаннях посилення місцевого самоврядування. 

  Жозе Мануел Пінту Тейшейра, Голова представництва Європейської комісії в Україні: "У політичній галузі менше позитивних зрушень. В Україні зафіксовані прояви зневаги до фундаментальних свобод, зокрема - до свободи мас-медіа, свободи зібрань і демократичних стандартів. Вибори до місцевих рад критикували міжнародні спостерігачі через неякісну правову структуру та слабке адміністрування виборчої процедури. Ухвалення виборчого кодексу, що відповідає європейським стандартам та підтримується основними політичними силами, є дуже важливим для забезпечення демократичності майбутніх виборів в Україні".

  На своєму сайті МЗС України вже прокоментувало звіт Євросоюзу. У повідомленні не йдеться про критичні зауваження з приводу недотримання прав людини та боротьби з корупцією. Українське відомство тільки назвало доповідь "важливим етапом всеохоплюючого обговорення удосконалення Європейської політики добросусідства".
  Попередній матеріал
  Попереднє слухання справи Пукача перенесли на 16 червня
  Наступний матеріал
  Дивіться наживо на 5.UA презентацію інтерактивної візуалізації подій 18-20 лютого 2014 року
  Теги: