Ялинки з електронним маркування невдовзі з’являться в Україні

  Ялинки з електронним маркування невдовзі з’являться в Україні. Першу партію пластмасових ярликів із унікальними штрих-кодами отримали на Дніпропетровщині. Їх - лісники чіплятимуть на новорічні дерева, призначені для продажу. Природоохоронці вірять - це допоможе врятувати тисячі лісових красунь від незаконного вирубування.

  У дніпродзержинському лісництві підготували першу партію сосен для реалізації на міських ринах. Проте спочатку на кожній новорічної красуні поставили клеймо та прикріпили чип. Це перші дерева, на яких випробовують ноу-хау  

  Лариса Левус головний лісничий державного підприємства "Дніпродзержинське лісове господарство": "Це – перші бірки, тільки ось привезли їх з управління. Тут ось номерки та зв’язуючи ленточка, якою це все кріпеться".

  Лісники кажуть – у номері та штрих-коді чипа міститься інформація: де та коли спиляли дерево та навіть скільки йому років. Отримати такі дані можуть не тільки правоохоронці, а й усі охочі - на сайті державного агентства лісових ресурсів. Головний лісівник переконаний - чип підробити неможливо. Тому це – неабияка перешкода для браконьєрів. Нові технології мають допомогти вберегти дерева від незаконного вирубування.  

  Василь Клешня, Нач. Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства: "У нас в багатьох лісгоспах зафіксовані такі вирубки, матеріали передані до відповідних органів, зрубано в одному з лісгоспів 120 ялинок, які ми знайшли з органами. Порушена кримінальна справа".

  Торік лісники Дніпропетровщини продали близько 25 тисяч звичайних та кримських сосен. Кажуть – цьогоріч можуть заготовити ще більше, аби на них був попит. 

  Марія Вяткіна,  Андрій Ковбаса,  Дніпропетровщина,  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Від масштабної посухи потерпає Мексика
  Наступний матеріал
  "ЗА ЧАЙ.COM": один з лідерів "революції на граніті" Ярослав Рущишин в ефірі "5 каналу
  Теги: