Вінничани з ночі займають черги, щоб зареєструвати документи на придбану нерухомість [відео]

  Щоб зареєструвати документи на придбану нерухомість вінничанам доводиться з ночі займати чергу. Подеколи живий ланцюг сягає сотні людей. Утім, ані в новоствореній реєстраційній службі, ані в міській раді зарадити проблемі не можуть. Чому? - знає Олена Бучацька.

  Із сьомої ранку Ольга Сорокіна чергує під вікнами новоствореної реєстраційної служби, аби зареєструвати договір довічного утримання земельної ділянки . У цій черзі жінка має свій номер - 39. Тож сподівається, що з третьої спроби таки потрапить на прийом документів. 

  Ольга Сорокіна: "Третій раз тут. Один раз прийшли нас послали до нотаріуса, нотаріус послав сюди, ми опять до нотаріуса . Простояли в понеділок не всзяли номерка, в среду прийшли так само, сьогодні  ми прийшли так само".

  Тим, хто стоїть у кінці черги, навряд чи пощастить. Живий ланцюг із охочих оформити документи на нерухомість розтягся аж на три поверхи. Найактивніші створили список. У таких чергах доводиться стояти усім, хто придбав нерухомість до Нового року. Люди нарікають - документи приймають лише двічі на тиждень.

  Начальник відділу реєстрації пояснює, черги через брак кадрів. Документи приймають лише дві людини - за тиждень вони обслуговують близько сотні громадян. Решту днів триває оформлення документації. Начальник запевняє, з часом черги зникнуть.

  Андрій Красніцький, начальник відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно Вінницького управління юстиції: "90% людей, які знаходяться в черзі вони всі з правочинами минулого року, ми їх зареєструємо і відповідно черг уже не буде".

  У міській раді про проблему знають. Утім, зарадити - не можуть, адже реформування Бюро технічної документації відбулося на рівні Міністерства

  Володимир Слишинський, заступник міського голови: "Коли задумувалася це реформа в реєстраціх вона була абсолютно не прогнозована, невірна, не було нічого зважено, було прийнято цілий ряд не правильних рішень і тим більше вона не продумана була фінансово, саме тому і створена з моєї точки зору така проблема".

  Олена Бучацька, Олександр Семенов, Вінниця, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Сьогодні суд визначить чи відпускати Пісторіуса під заставу
  Наступний матеріал
  У зоні АТО відсьогодні новий графік пропуску через лінію розмежування
  Теги: