Завантаження
Сховати

В столиці запровадять нові обмеження для курців

Майже два роки в Україні діє закон про заборону куріння в громадських місцях. Проте людей із цигаркою на транспортних зупинках та в підземних переходах досі чимало. Зараз столична влада взялася за тютюнокуріння в кав`ярнях, барах та ресторанах. Проектом рішення пропонують заборонити курити і там.

Штрафу за насолоду подиміти в підземному переході чи на зупинці курці не бояться. Цигарку підпалюють просто під знаком "Курити заборонено". Покарання в таких випадках - радше виняток, ніж правило - запевняють курці.

Курець: "Подходили на остановке тоже.  Говорили: "Мы вас пока предупреждаем". Говорю, хорошо. На этом пока закончилось. Но это один раз только было".

Курець: "Штрафовали".

Журналіст: "А скільки заплатили ви?".

Курець: "15 гривен. Ну на лапу дал ему и всё, и он ушёл".

Правоохоронці відповідають - самі впоратися з курцями не можуть. Сподіваються на допомогу громадськості.

Юрій Повх, заступник директора департаменту зв`язків з громадськістю МВС України: "За десять місяців цього року органами внутрішніх справ зафіксовано більше 98 тис. таких правопорушень. На кожній зупинці, в кожному підземному переході дуже тяжко поставити міліціонера. Не достатньо зусиль однієї міліції, потрібно ще соціальна думка негативна про це явище".

Та попри це у столиці хочуть піти ще далі. Повністю позбавити димової завіси планують усі кафе, бари та ресторани. Щоб покурити, відвідувачам цих закладів доведеться виходити на вулицю. Автори проекту рішення переконані - на одному Києві не зупиняться.

Олександр Бригинець, голова постійної комісії київради з питань культури: "Це все буде, обов`язково по всій країні. Питання тільки - коли".

Власники закладів громадського харчування до такої ініціативи ставляться неоднозначно.

Підприємець: "Може існувати і дуже гарно працювати формат, який не передбачає можливості палити".

Підприємець: "Зросте корупційна складова бізнесу, яка й так зростає цілий час. От і все. І ми втратимо клієнтів".

І додають - заборонити курити в кафе, барах та ресторанах означає порушити права любителів тютюну.

Інна Неродик, Олексій Іванченков, Дмитро Демішев, 5 канал.

Теги:
Останнє редагування: 13:12 10 грудня 2010
Новини партнерів