Завантаження
Сховати

В Одесі стартував пляжний сезон (репортаж)

Заклик - купатися. В Одесі стартував пляжний сезон. На відкриття прийшли сотні людей, переважно гості Південної Пальміри. Охочих відпочивати не налякали ані прогнози синоптиків про негоду, ані крижана вода в морі.

Киянин Анатолій Пилипенко з компанією друзів щойно відкрили власний купальний сезон. Подорож до моря вони планували заздалегідь. 33-річний чоловік каже, задля здійснення давньої мрії кошти завжди знайдуться: в останнє Анатолій приїздив до Одеси 17 років тому.

Анатолій Пилипенко: "Вот только приехали сегодня из Киева в 9 утра, пришли, попробовали водичку – хорошенькая, солененькая и не холодная".

Старт пляжного сезону – це також момент пробудження від зимової сплячки відповідної інфраструктури – численних ресторанів, готелів та підприємств сфери розваг на узбережжі. Проте їхні послуги – не головний "магніт" Одеси, зазначає гість із Молдови Наталія Швець. Бухгалтерка за фахом кілька разів за сезон відвідує Південну Пальміру. Приїжджає виключно задля "сонячних ванн".

Наталія Швець: "Я приезжаю из-за моря, т.е. инфраструктура меня не очень-то интересует".

Одеські пляжі цьогоріч не залишаться безлюдними – запевняють у профільному департаменті мерії. Певного спаду очікують, але не такого як, наприклад, у Криму – де зменшення числа відпочиваючих прогнозують майже на третину.

Віктор Аксанюк, директор департаменту рекреаційного комплексу та туризму Одеської міськради: "Я думаю, что для отдыхающих инфраструктура Одессы в этом году будет намного привлекательнее по сравнению с другими регионами, потому что соотношение "цена и качество" по Украине в Одессе одно из самых оптимальных.  Сегодня наиболее выгодно ехать в Одессу иностранцам, потому что для них цены упали на 40-к процентов в долларовом эквиваленте".

Цьогоріч одеські пляжі зустрінуть туристів розширеними та чистими завдяки попередньому сезону. Міська влада ще до кризи встигла провести благоустрій 30-ти кілометрової берегової лінії. 
 
Витратили кілька десятків мільйонів гривень, тільки піску завезли більше 200 тонн. Зараз же на утримання пляжів виділяють лише 1 мільйон гривень. 

Олексій Єсін, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал

***

ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.81Мб)
Теги:
Останнє редагування: 23:08 1 травня 2009
Новини партнерів