В Маріуполі борються з комарами, що переносять вірус лихоманки

  Боротьбу з комарами, які переносять лихоманку Західного Нілу – оголосили у Маріуполі. Санепідеміологи перевіряють затоплені підвали будинків. Влітку на лихоманку захворіла студентка, але наявність інфекції встановили лише на початку листопада. За словами епідеміологів, - за цей рік - це перший підтверджений випадок зараження африканським вірусом в Україні.

  Діагноз 18-річній студентці з Маріуполя лікарі поставили не одразу. Лабораторні аналізи підтвердили африканський вірус лише за чотири місяці після початку хвороби.

  Георгій Гусаков, головний державний лікар  Маріуполя: "Длительное время ей диагноз не устанавливался. Она обращалась по поводу лихорадочного состояния, других симптомов. Начиная с июля месяца ее лечили и амбулаторно и в стационарах. Она сегодня жива, здорова, учится в университете".

  Дівчина відмовляється від інтерв’ю, і запевняє – почувається добре.

  Телефоном – дівчина: "Хорошо в принципе, я не жалуюсь. Нормальное состояние сейчас".

  Симптоми західно-нільської лихоманки легко переплутати з грипом - кажуть лікарі. Насторожити мають перепади температури тіла. Хвороба небезпечна тим, що може призвести до менінгіту або енцефаліту.  Кожен десятий випадок зараження - смертельний. У зоні особливого ризику - літні люди та з ослабленим імунітетом.

  Переносить смертельну хворобу – звичайний комар. До нього вірус потрапляє від птахів-мігрантів.

  Світлана Шовковенко, ентомолог: "Комары рода Кулекс Молескус – это подвальный комар. Они могут выплаживаться в загрязненных водоемах и именно подвалах, залитыми хозбытовыми отходами. Без солнечного света они прекрасно размножаются и потом круглый год могут беспокоить жителей данного дома".

  Під час першого огляду підвалів санепідеміологи звертають увагу на вологість – це ідеальний клімат для розмноження комарів. Із півтори тисячі перевірених підвальних приміщень - десять відсотків не відповідають нормам.

  Мешканка Маріуполя: "Как только ночь, да и днем под телевизором бьешь по морде. Жужжит прямо, жужжит".

  На боротьбу з переносниками західно-нільської лихоманки наступного року Маріуполь планує виділити майже 300 тисяч гривень. Санітарній обробці підлягатимуть як підвальні приміщення так і водоймища, на яких мешкають комахи. 

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Маріуполь, Донеччина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  90 років тому Севастополь залишило останнє судно Білої армії Врангеля
  Наступний матеріал
  На хабарі "погоріли" полковники Генштабу ЗСУ та Держприкордонслужби
  Теги: