Завантаження
Сховати

В Маріуполі борються з комарами, що переносять вірус лихоманки

Боротьбу з комарами, які переносять лихоманку Західного Нілу – оголосили у Маріуполі. Санепідеміологи перевіряють затоплені підвали будинків. Влітку на лихоманку захворіла студентка, але наявність інфекції встановили лише на початку листопада. За словами епідеміологів, - за цей рік - це перший підтверджений випадок зараження африканським вірусом в Україні.

Діагноз 18-річній студентці з Маріуполя лікарі поставили не одразу. Лабораторні аналізи підтвердили африканський вірус лише за чотири місяці після початку хвороби.

Георгій Гусаков, головний державний лікар  Маріуполя: "Длительное время ей диагноз не устанавливался. Она обращалась по поводу лихорадочного состояния, других симптомов. Начиная с июля месяца ее лечили и амбулаторно и в стационарах. Она сегодня жива, здорова, учится в университете".

Дівчина відмовляється від інтерв’ю, і запевняє – почувається добре.

Телефоном – дівчина: "Хорошо в принципе, я не жалуюсь. Нормальное состояние сейчас".

Симптоми західно-нільської лихоманки легко переплутати з грипом - кажуть лікарі. Насторожити мають перепади температури тіла. Хвороба небезпечна тим, що може призвести до менінгіту або енцефаліту.  Кожен десятий випадок зараження - смертельний. У зоні особливого ризику - літні люди та з ослабленим імунітетом.

Переносить смертельну хворобу – звичайний комар. До нього вірус потрапляє від птахів-мігрантів.

Світлана Шовковенко, ентомолог: "Комары рода Кулекс Молескус – это подвальный комар. Они могут выплаживаться в загрязненных водоемах и именно подвалах, залитыми хозбытовыми отходами. Без солнечного света они прекрасно размножаются и потом круглый год могут беспокоить жителей данного дома".

Під час першого огляду підвалів санепідеміологи звертають увагу на вологість – це ідеальний клімат для розмноження комарів. Із півтори тисячі перевірених підвальних приміщень - десять відсотків не відповідають нормам.

Мешканка Маріуполя: "Как только ночь, да и днем под телевизором бьешь по морде. Жужжит прямо, жужжит".

На боротьбу з переносниками західно-нільської лихоманки наступного року Маріуполь планує виділити майже 300 тисяч гривень. Санітарній обробці підлягатимуть як підвальні приміщення так і водоймища, на яких мешкають комахи. 

Юлія Божко, Євген Гончаренко, Маріуполь, Донеччина, "5 канал".

Теги:
Останнє редагування: 12:05 15 листопада 2010
Новини партнерів