Завантаження
Сховати

Урни з прахом діячів УНР урочисто зустріли в Україні

Спочинок на рідній землі. В львівському аеропорту урочисто зустріли урни з прахом громадських та військових діячів Української Народної Республіки. Усі вони були поховані в Мюнхені. До кінця місяця їхній прах перепоховають на Личаківському цвинтарі у Львові.

Для онука Якова Маковецького, Ігоря, перепоховання родича на рідній землі було довгоочікуваним. Його дід був учасником державного відродження Карпатської України та головою Української національної ради в екзилі.

Ігор Маковецький – онук Якова Маковецького: 90-му році я був в Мюнхені, познайомився з ним, на жаль він помер в липні 90-го року тобто мріяв завжди про незалежну Україну, декларація про державний суверенітет була прийнята 16 липня. 16 липня його поховали, тобто він не дожив 8 днів".

Разом з прахом Якова Маковецького на батьківщину повернули останки Миколи Капустянського - генерал-хорунжого армії Української народної республіки, Дмитра Андрієвського - політичного діяча та публіциста та Осипа Бойдуника - старшини Української галицької армії та Армії УНР. На Батьківщині їх зустрічали з військовими почестями.

У Німеччині за могилами українців доглядають співвітчизники, однак за кожне поховання щороку доводиться платити. Організація Марії Саляк, яка опікується українськими похованнями у Мюнхені, каже, - у Німеччині є ще чимало могил, де спочивають ті, хто заслуговує на вшанування на Батьківщині.

Марія Саляк - заступник голови організації “Активної допомоги Україні”: "Подружжя Ребетів, треба перенести обов”язково, я не знаю ще кого такого більше. З політиків ще Бандера лежить, в нас ще Стецько є похований, ще є маестро Крук, який був цікавий український мистець".

1 листопада урни з прахом виставлять в соборі Святого Юра. Після чого на Личаківському цвинтарі відбудеться церемонія перепоховання.

Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

Теги:
Останнє редагування: 23:23 21 жовтня 2009
Новини партнерів