"Укрметртестстандарт" перевірив якість шкільних товарів

    Спеціально до Дня знань державне підприємство "Укрметртестстандарт" провело перевірку якості шкільної форми, взуття, зошитів, ранців та канцелярських товарів. Для випробування у столичних магазинах закупили сорок одиниць шкільної продукції. Тільки дванадцять відсотків з них відповідають стандартам якості. Решта - брак.

    Лаборант Галина досліджує клітинки і лінійки у шкільних зошитах. Заглядає у мікроскоп. Хоча брак видно і неозброєним оком.  

    Через розмиті лінії школярі напружують зір.

    А тут тестують сировинний склад шкільної форми.

    І з року в рік роблять однаковий висновок - виробники махлюють. Часто пишуть на шкільних сарафанах, брюках і піджаках, що то вовна чи бавовна, тоді як там одна синтетика.

    Тут тестують, чи дихає сорочка.  

    І труть шкарпетку об білосніжний зразок -так перевіряють, чи вона не линяє. Бо одна з поширених помилок - одяг часто пофарбований нестійкими шкідливими фарбниками.

    Взула і забула. Це не про це взуття.

    На коробці написано шкіра, тести показали - її там нема.

    Лаборанти не висловили жодних претензій тільки закупленому для перевірок пластеліну, фломастерам, крейді і акварельним фарбам. Ранці теж отримали задовільну оцінку -з єдиним побажанням для виробників -підсвічувати портфелі. 

    Висновки лаборантів мають хіба що рекомендаційний характер. Вони радять покупцям вимагати у продавців документи про якість товару. А вилучити з продажу бракований - ніхто не має права. 

    Ольга Петрів, Олександр Зименко, 5 канал

    Попередній матеріал
    Суд щодо "5 каналу" та ТВі продовжиться у понеділок 30.08
    Наступний матеріал
    У ДПСУ назвали ТОП-3 країн, до яких найчастіше виїздять українці
    Теги: