У Києві відкрили виставку фотографій віл-позитивних українців

  До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у Києві відкрили виставку фотографій віл-позитивних українців. Роботи належать відомому американському митцю Бренту Стір-тону, якого публікують найавторитетніші світові видання. Загалом автор об`їздив 11 міст України і сфотографував вісім сотень людей, які найбільш вразливі до інфекції - безхатченки, повії, наркомани, в`язні, пацієнти психіатричних лікарень. Виставка триватиме до 17-го грудня. Там же можна анонімно зроби безкоштовний тест на ВІЛ.

  СНІД - без прихованих облич. На цьому фотоколажі - трагедія сотень українців. Один із них Руслан. Наркозалежний. 

  Руслан Рахманов: "На этой фотографии я изготавливаю наркотик. А на этой укололся и мне хорошо".

  Йому соромно дивитися на себе такого.

  Руслан Рахманов: "Это не красиво, это вообще. Вот смотрите, ванна какая страшная".  

  Дав себе сфотографувати з одною метою - щоб його фото хтось побачив, вчасно схаменувся і не пішов його шляхом. На цих світлинах чимало Русланових знайомих.

  Руслан Рахманов, наркозалежний: "Зовут его Влад. У него челюсти нет. Он хочет, чтобы люди видели и говорит, что моя цель в жизни, если хоть один человек, глядя на мое лицо, перестанет употреблять".

  Тоді ці фотографії будуть чогось варті. А це Сергій. Колишній наркоман. Тепер іншим допомагає виборсатися із наркотичного пекла. 

  Сергій Гончар, соціальний працівник: "Здесь на этой фотографии я помагаю бывшему наркоману. Из-за последствий  у него нарушена координация движений. Он не может передвигаться сам, ни застелить не может, ни розстелить".  

  Сирота Надя, яка мріє про сім`ю, школу і корову. Цій віл-позитивній дівчинці пощастило - її удочерили. А це Оля. Уже п`ятнадцять років працює повією на трасі Київ-Полтава. Безхатченки і пацієнти психіатричних лікарень. Люди, які впритул наблизилися до СНІДу або уже живуть з ним. 

  Брент Стіртон, автор фотографій: "Я фотографував цих людей і я хотів передати їхню людяність, їхні страждання і їхній відчай. Погляньте на них уважно і головне - зрозумійте їх і не засуджуйте. Бо ніхто не застрахований від такої біди".  

  Олена Пінчук, засновник фонду "Антиснід": "Это говорящие фотографии. Вот ты подходиш к ней и ты понимаеш, какая история стоит за этой фотографией".

  Іноді ці історії з щасливим кінцем. Як оця.

  Роман, соціальний працівник (показує фото): "Это молодая семья, это те люди, которые преодолели все эти трудности. И выглядять на все сто".

  Та це радше виняток. Інакше як фотошок - цю виставку не назвеш.  

  Дмитро Шерембей, громадський активіст: "Наступило время, когда надо показывать правду. В тот момент, когда мы согласны смотреть на вещи открытыми глазами, тогда мы их можем менять".

  Щодоби від СНІДу в Україні помирає футбольна команда.

  Ольга Петрів та Орест Пона, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Проти жорсткої економії та пенсійної реформи виступають профспілки Болгарії
  Наступний матеріал
  Канада запустила петицію про посилення санкцій проти РФ
  Теги: