У Донецьку відкрилася унікальна виставка ікон датованих 15 -21 століттям [відео]

  У Донецьку відкрилася унікальна виставка православного мистецтва. На ній представлені майже 300 ікон із приватних колекцій. Це роботи як українських, так і російських шкіл, датовані 15 -21 століттям.

  Перлина виставки - ікона Миколи Чудотворця відомого іконописця Діонісія. Цей найстародавніший з-поміж експонатів образ - датують 15-м сторіччям.

  Експерт-реставратор: "Вот родная олифа, вот это золото, и вот поздняя некачественная олифа, которая быстро потемнела".

  Більшість із представлених на виставці ікон - до реставрації - нічим не відрізнялись від звичайних чорних дощок, кажуть колекціонери. Як, наприклад, ці чотири ікони "Фрагмент святкового чину" московсько-строгановського кола, датовані 16-м століттям. На їх відновлення у майстрів пішло два роки

  Глеб Гусаков, експерт-реставратор: "Иногда бывают натеки воска, пропалы на иконах часто. Свеча упала и припал на иконе образовался. Припал я не трогаю. Это и знак того, что люди перед ней преклонялись и стояла свеча. Самое сложное это когда лики утрачиваются. Самое главное в иконе это лик".

  Більшість власників цих ікон свої надбання представили інкогніто.
  Серед небагатьох, хто не приховує своє ім`я, донеччанин Олег Здановіч. Тут майже 30 його ікон. Каже, причина того, що власники зібрань не називають свої імена, у недосконалому українському законодавстві, яке не захищає колекціонерів.

  Олег Здановіч, колекціонер: "Если например в любых других странах человек может доказать, что он честно приобрел, отреставрировал икону: я не украл ее, не уворовал, мы ее купили по бросовым ценам, мы из реставрировали, вернули к жизни, провели экспертизы, пробили по базе:ворованные или не ворованные. Люди просто пока боятся элементарного".

  Із трьохсот ікон, представлених на виставці, є як домашні, які писали на замовлення і слугували родинним оберегом, так і храмові. Останні, до церков так і не повертаються. Однак священослужителі радіють вже тому, що ці експонати врятовані.

  Георгій Гуляєв, прес-секретар Донецької єпархії УПЦ МП: "Коллекционеры они восстанавливают иконы, многие иконы подарены храмам. Многие переданы. Что-то находится в частных колллекциях, мы не на что не претендуем. Слава богу, что они живы".

  Виставка православних ікон у Донецьку триватиме до кінця травня.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Злата Огневич пройшла до фіналу пісенного конкурсу Євробачення
  Наступний матеріал
  Відбулось відновлення політичного діалогу між Україною та Іраком
  Теги: