Завантаження
Сховати

Постраждалі від повені села Одещини далі руйнуються [відео] 

5.ua

Це не перша комісія, яка працює у селі Березине. У неділю місцеві хати вже оглянули фахівці з райцентру Старухіне. Побачене настільки вразило, що сьогодні зранку його мешканці надіслали у підтоплене село 20 мішків гуманітарної допомоги.

Микола Господінов: «Детская одежда, обувь, постельные принадлежности, средства личной гигиены. Кто что мог – все это сложили и привезли для оказания помощи пострадавшим».

На біду березинців відгукнулися люди з усієї України. Одні переказують гроші до спеціально створеного благодійного фонду. Інші – надсилають найнеобхідніше. Так, кримчани відправили насоси для відкачування води з вулиць і подвір’їв. Українсько-німецьке товариство обіцяє допомогти з побутовою технікою, адже висока вода пошкодила майже усе майно людей.

Володмир Стефанько, постраждалий: «Что смогли – то и спасли. Вон, диваны все мокрые, там, что ДСП – оно все раздулось, и нет. Холодильник, машинка, моторы все сгорели. Сушил, но все равно не работает».

Влада обіцяє компенсувати збитки за усе втрачене майно та головне – за зруйновані хати. Скільки саме коштів на це необхідно - мають з’ясувати фахівці протягом наступних двох днів.

Любов Герасим’юк, начальник відділу НДІ "Проект реконструкція": «Мы смотрим техническое состояние зданий после потопа вот этого. Что можно восстанавливать, что нельзя восстанавливать, какой ущерб нанесен из капитальных строений - не из надворных, типа, там, курятника деревянного - а жилые каменные строения».

Нині ж селянам пропонують переїхати у п’ятиповерхівку, що раніше належала прикордонникам. Нині у будинку немає ні вікон, ні дверей, ні комунікацій. Та місцеві чиновники обіцяють: доведуть споруду до ладу за 2 місяці. Частина селян рада і такій пропозиції. Решта ж – воліють залишатися у рідних стінах, аж поки ті на них не впадуть.

Федір Желясков, селищний голова: «Вчера мы пытались вынести бабушку из дома. У нее дом падает. Она прикована к кровати. Она с такой истерикой и криком - "Я буду умирать здесь". Еле-еле мы ее перенесли в дом к дочке».

Невдовзі ж влада обіцяє ще й перейнятися питанням забезпечення харчуванням мешканців Березиного. Мають намір закупити для них борошно, крупи та цукор.

Олена Мілова, Сергій Іщенко, Одещина, 5 канал.

 

Теги:
Останнє редагування: 19:51 17 вересня 2013
Новини партнерів