Завантаження
Сховати

Понад 8 тисяч українців з початку 2000-го року стали жертвами торгівлі людьми

Понад вісім тисяч українців з початку 2000-го року стали жертвами торгівлі людьми. Таку статистику у Європейський день протидії торгівлі людьми оголосила Міжнародна організації з міграції.

За її інформацією, лише цього року жертвами трудової та сексуальної експлуатації за кордоном стали більш як шість сотень співгромадян. Причому кожний другий з них опинився у трудовому рабстві, виїхавши на заробітки до Польщі та Росії. Активісти також зазначають: Україна досі залишається джерелом та перевалочним пунктом для работоргівців. Тому вимагають запровадити в Україні кримінальну відповідальність за торгівлю людьми не лише для фізичних, а й для юридичних осіб. Наприклад, для туристичних агенцій, які часто є прикриттям для нелегального вивезення українців за кордон.   

Катерина Левченко, правозахисник: "В європейському праві в багатьох країнах існує принцип, коли кримінальна відповідальність накладається безпосередньо на юридичну особу - тобто на ту фірму, наприклад, через яку організовується такий вивіз, або те місце, де проходить експлуатація - якщо це нічний клуб або готель, бо вони є всі є юридичними особами".
Теги:
Останнє редагування: 18:03 18 жовтня 2011
Новини партнерів