Найбільшу колекцію списів та стріл на території колишнього СРСР зібрав маріуполець

  Найбільшу колекцію списів та стріл на території колишнього СРСР зібрав маріуполець Валентин Кіщенко. В його арсеналі – бойова, мисливська та ритуальна зброя різних часів та різних народів. Репортаж - Юлії Божко.

  Валентин Кіщенко,
  Колекціонер стріл
  Зацепился, выскочил — все. Наконечник остался в теле  животного, древко идет за животным, болевой шок, лишняя боль — животное быстрей погибает, наконечник не теряется.

  Ці стріли та списи - зброя для полювання різних стародавніх народів. Кожна має своє призначення. Одні використовували для вилову риби. Інші - для полювання на великих тварин і птахів. Окрім мисливських знарядь у колекції Валентина Кіщенка є і ритуальна зброя.

  Валентин Кіщенко, колекціонер: "В Сибири медведи, там где таежная полоса, всегда были почитаемыми животными. Это назвалось низведение из леса. Они его низводили — не приносили. И устраивали большой праздник. И вот такая стрела была. Если это медведица — 4 колокольчика, если медведь — 5 колокольчиков. И вот шли люди по селу и колокольчиками и собирали желающих на этот праздник".

  Загалом у колекції маріупольця - понад 200 зразків стародавньої зброї. Більшість - реставрував самостійно. Для зберігання експонатів удома - не вистачає місця. Тож частину списів та стріл - довелося принести на роботу. Колег такий арсенал не відлякує.

  Наталія Політаєва, колега: "Абсолютно нормально отношусь к его увлечению, меня, честно говоря, это никак не трогает, я не понимаю это увлечение, но нравится — пусть увлекается".

  На запитання, скільки коштує його колекція, Валентин Кіщенко реагує негативно.Каже, його експонати безцінні і продажу не підлягають. Проте побачити стародавній арсенал може кожен.Час від часу чоловік виставляє свою колекцію у музеях.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Маріуполь. Донеччина, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Чудотворний список ікони Почаївської Божої Матері привезли до Києва
  Наступний матеріал
  ВР призначила дострокові вибори майже 40 міських, селищних та сільських голів
  Теги: