На Донеччині під загрозою руйнування багатоповерхівка [відео]

  У Краматорську на Донеччині під загрозою руйнування дев’ятиповерхівка. Понад 30 родин живуть у постійному страху за своє життя, у їхніх помешканнях лише за три останні місяці утворилися наскрізні тріщини. Однак у міськраді кажуть - приводів для хвилювання немає. І радять мешканцям ...утеплювати житло.

  Ірина Годяцька, мешканка будинку: "В этой комнате реально страшно находится, потому что постоянно страшный треск. То есть, помимо ветра и щелей. Постоянный треск и шелест осыпающихся материалов".

  Перші тріщини у помешканні Ірини з’явилися у серпні. Жінка бідкається - вони розширюються щодня. Тепер - через дірки у стіні видно вулицю. Маячки для визначення динаміки руху - розтріскуються за кілька годин.

  Ірина Годяцька, мешканка будинку: "Провода, электропроводка была натянута до такой степени, что просто лопнула. И часть комнат, которые находятся в кирпичной ставке обесточены. Т.е. в межпанельном пространстве оголенные концы. С улицы затекает вода – мы имеем короткое замыкание".

  Два дев’ятиповерхових панельних будинки на стику з’єднує цеглянА вставка, саме вона і почала рухатися. Тріщини пішли у 36 квартирах, кімнати яких розташовані у цій прибудові. Люди припускають - причиною деформацій могла стати стічна вода, що накопичується у підвалах будинку та руйнує фундамент.

  Микола Романенко, мешканець будинку: "Нужно убрать воды, которые попадают под фундамент. Вот выведена неправильно ливневая канализация она не должна идти под фундамент. Тоже самое с той стороны сток идет от дороги – сюда под дом идет".

  У мерії мешканцям видали документ, за яким - будинок був обстежений фахівцями профільного інституту, і ті не знайшли небезпечних відхилень від норми. Деформовані шви - чиновники порадили утеплити. Натомість в інтерв’ю "5 каналу" чільнкии міста заявили проектні роботи з обстеження будинку ще не почалися, адже необхідіні кошти - понад 35 тис. грн - ще не виділені. У мерії також запевнили - є усна домовленість із місцевим інститутом, архітектори почнуть обстеження вже наступного тижня.

  Андрій Безсонний, заступник Краматорського міського голови: "Данная вставка является обособленным конструктивом, которая не относится ни к одной, ни к другой части дома. Поэтому для того, чтобы сделать определенные заключения и выводы, а тем более начать работы по устранению движения этой вставки не обходимо взять заключение этого института. Там будут проведены все необходимые геологические исследования".

  Мешканці занепокоєні - якщо почнуться зливи та холоди, тріщини в будинку розширяться ще більше - і руйнування тоді не уникнути.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донеччина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Працівники Національного художнього музею вимагають звільнити директора закладу
  Наступний матеріал
  У Європі відзначають ювілей підписання Римських угод
  Теги: