Мешканцям зруйнованого торішнім зсувом села Хорови немає де жити

  Мешканці зруйнованого торішнім зсувом села Хорови Чернівецької області починають повертатися до своїх дворів. Однак жити їм - ніде. Компенсації, виділеної селянам - бракує на повноцінну заміну зруйнованих помешкань. А житла, надані державою - людям не до вподоби.

  Хату Володимира Бойчука, як і всіх його односельців -зруйнував зсув торік у липні. Земля зрушилася на площі 28 гектарів, людей - евакуювали і надали тимчасове житло. Однак за рік - селяни почали повертатися на обжиті місця. Володимир Бойчук з родиною оселився у старій дерев’яній хатці.

  Володимир Бойчук, повернувся до Хоровів: "По-перше, мені там вже неможливо, бо там увесь час ходити нагору і вниз – ті кімнати такі маленькі, там. Ми звикли тут, і тут худоба, і тут все. А зараз якраз осінь – треба якісь горіхи , ходити".

  Селяни, які повернулися до Хоровів, заселилися у дерев’яні будинки, що єдині вціліли після зсуву. Рятувальники кажуть - це небезпечно через загрозу нових зсувів. Однак заборонити людям - не мають повноважень.

  Володимир Різак, начальник Путильського районного відділу УМНС В Чернівецькій області: "Вони самі на себе взяли відповідальність та проживають. Не усі сім’ї, буквально десь до 10 житлових будинків. 15-20 людей не більше".

  Проте селяни скаржаться, що ризикують не з власної забаганки. Іван Хоров’юк твердить - багато років прожив тут, і в інший район перебиратись не хоче. А на землю чи новий будинок поблизу Хоровів компенсації не вистачає.

  Іван Хоров’юк, мешканець Хоровів: "Та поки шо не знайшов. Дивлюся, шукаю. Ну там земля дорога, там десь хатка така, шо пусте. Та й за то дати 100 тисяч, а 100 тисяч треба на ремонт".

  По 100 тисяч гривень компенсації отримали майже усі родини - кажуть чиновники. І вважають, що їх мало б вистачити, щоб купити чи збудувати житло. Однак поки що у нові помешкання переселилися тільки шість родин. Решта селян - назвали компенсацію замалою, вимагаючи перерахунку згідно з ринковою вартістю житла.

  Михайло Платановський, перший заступник голови Путильської РДА: "Кожен поставив питання, що вони не згідні, що лише 100 тисяч компенсації. Вимагали додаткової виплати за кожен метр квадратний. Тільки в нас в районі маємо 29 будинків. Такої суми ні в районному ні в обласному бюджеті на ці потреби немає".

  Майя Гуменна, Андрій Соколовський, Чернівецька обл. "5 канал"

  Попередній матеріал
  Обама найвпливовіша людина світу за версією журналу "Форбс"
  Наступний матеріал
  Завтра над Навальним відбудеться суд – прес-секретар
  Теги: