Мешканці Луганщини скаржаться на неякісне пільгове вугілля [відео]

  На неякісне пільгове вугілля скаржаться мешканці міста Вахрушеве, що на Луганщині. Замість палива чорного золота – порода та сміття. Людям доводиться докуповувати якісне вугілля. У мерії кажуть про проблему знають, але у регіоні замало державних збагачувальних фабрик для її вирішення.

  Тамара Колпак, мешканка м. Вахрушевого: "Возят один раз в год. Заказываем две машины, привозят одну. Задолженность уже".

   Чоловік Тамари Колпак - усе життя пропрацював на шахті. Після того, як вийшов на заслужений відпочинок, його сім`я отримує безкоштовні шість тонн вугілля. Проте якість цього твердого палива - далеко не найкраща, скаржиться пенсіонерка. Каже, у вугіллі настільки багато домішок, що його доводиться перебирати вручну.

   Тамара Колпак, мешканка м. Вахрушевого: "Вот, все порода. Это без штыба, мы отсеяли. Так я сидела возле печки зимой на маленькую лопатку выбирала породу, чтобы потом высыпать в печку. А уголь он блестит, а порода она на вес тяжелее".

   Таке неякісне вугілля у Вахрушевому отримують ще дві сотні родин. Відсів, який не годиться для опалювання, використовують для латання ям на місцевій дорозі. А для обігріву помешкань пільговикам доводиться докуповувати якісне паливо - власним коштом, по тисячі гривень за тонну.

   Перший житель села: "Что нам привозили? Породу и штиб, и булыжники какие-то. Вобщем одна сторона как бы углинка блестит, а другая сторона не разбить ни клевком, ни молотком, ничем".

   Другий житель села: "Вот у нас дорога, здесь ямы и засыпали эти ямы породой. Муж вывозил сюда, не на мусорник".

   Постачальником такого палива є державна шахта "Хрустальська". Упродовж дня часу прокоментувати ситуацію "5 каналу" там так і не знайшли. Проте роз`яснили у мерії  Красного Луча, якому і підпорядковується Вахрушеве.

   Марина Філіппова, Краснолуцький міський голова: "Проблема эта возникла с того момента, когда у нас обогатительные фабрики вышли из состава ГП "Донбассантрацит". Это случилось не вчера, ни сегодня. Это случилось несколько лет назад. Естественно обогащать уголь стало проблематичней и каждая шахта решает вопрос обогащения на своем предприятии".

   Для розв`язання проблеми мешканці Вахрушевого поскаржилися у прокуратуру. Правоохоронці ж кажуть: питання заміни вугілля - вирішує  спеціальна комісія, що працює на шахті. Якщо ж цього не зроблять, люди мають право звертатися до суду.

   Єсенія Басова, старший прокурор Прокуратури міста Красний Луч: "Питання забезпечення побутовим паливом це спірні правовідносини. У зв’язку з чим кожна особа має право звернутися до суду щодо захисту свого невизнаного або оспореного права".

   Тим часом місцеві чиновники повідомили:  у державну власність повернули одну із збагачувальних фабрик. Утім, одразу ж попередили: вона не спроможна забезпечити усіх пільговиків якісним вугіллям.

   Лілія Прокопенко, Віктор Прокопенко, Луганщина, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Популярну гру Енгрі Бьордз перетворять на 3D фільм
  Наступний матеріал
  На Венеціанському карнавалі глядачам показали "політ ангела"
  Теги: