Київська ГЕС весняної повені не боїться

  Київська ГЕС весняної повені не боїться. Так заявили і в МНС, і в Укргідроенерго. Чиновники упевнені перед паводками дамба встоїть і Київ не затопить. Переконатись, що споруда під контролем запросили журналістів. Напередодні, нагадаю, деякі ЗМІ повідомили після потепління дамбу Київської ГЕС прорве, а мешканців прилеглих районів чекає евакуація.

  Олексій Чинарьов, заступник голови Державного агентства водних ресурсів України
  Не треба робити голосних заяв на всю державу і будоражити населення. Оскільки ситуація штатна.

  Другий день чиновники спростовують заяви. Дамбу київської ГЕС не прорве. Весняну повінь вона витримає - і столицю не затопить. Журналістів спочатку заспокоюють в МНС. Потім - запрошують на саму дамбу подивитися.

  Ігор Сирота, генеральний директор ВАТ "Укргідроенерго": "Ми готові до розвороту будь-яких погодних умов, і наші гідроспоруди знаходяться в технічно справному стані".

  Без паніки, просить директор Укргідроенерго. Товщина криги на Київській ГЕС нині - 18 сантиметрів. А ось два роки тому була - 80. І жодної катастрофи не сталося. Не бояться тут і цьогорічного тиску повеневих вод. Припускають - він може бути 4 тисячі метрів кубічних. Гідроспоруда витримає і не таке.

  Ігор Сирота, генеральний директор "Укргідроенерго": "Що стосується показників Укргідропроекту, який паводок може пропустити гідроспоруда - 17 тисяч метрів кубічних".

  А це центр Безпеки споруд київської ГЕС. Щодві  години тут оновлюються дані про їхній стан.  Монітори показують і рівень нахилів дамби,  і чи не розходяться щілини, і рівень води у ній.

  Віталій Шубка, інженер центру безпеки гідротехнічних споруд: "Синя лінія - це стан грунтових вод, а якщо вже дійде рівень до цієї красної  лінії, то тоді вже потрібно проводити якісь вимірювання. Все нормально, немає ніяких сдвигів, які б виникали занепокоєння".

  Вадим Рассовський, заступник генерального директора ВАТ"Укргідроенерго": "Сегодня все данные, которые мы собираем как по бетонным сооружениям, так и по земляным, сорответсвует проэкту и никакого опасения в части состояния сооружения - не вызывает".

  Востаннє споруду на профпридатність перевіряли три роки тому. Висновок - надійна. Незважаючи на поважний вік. Дамбі - 64 роки. Утім, на це просять не зважати. Будували так, щоби пропрацювала століття.

  Анна Мірошниченко

  Попередній матеріал
  Через сильні морози до Києва злітаються рідкісні птахи
  Наступний матеріал
  Сьогодні третя річниця смерті перших героїв Небесної сотні
  Теги: