Дідівщина у Львівській армії [відео]

  Дідівщина у Львівській армії. Там солдат-строковик опинився у лікарні через відмову дістати цигарки знайомому по службі. Утім, із травмою лівої нирки солдата направили не до військового шпиталю, а до цивільної лікарні. Там же, у медичній картці його записали як безробітного з Вінничини. Чому? З’ясовували наші кореспонденти.

  Олексій Борисенко, постраждалий солдат: "Мене четвертого числа, четвертого березня побили, ну а приховав, що я впав".
   
  Дісталося хлопцеві, бо відмовив старшому строковику. Той хотів закурити. 

  Олексій Борисенко, постраждалий солдат: "Він сказав, я тобі даю 4 хвилини, якщо ти не знайдеш, тобі погано буде. Ну, я йому сказав, що я шукать не буду, що я ніде не найду. Він розвертає мене і б`є в ліву сторону".

  Спочатку Олексій намагався приховати синці на тілі. Та біль невщухав - довелося звернутися до санчастини. Звідтіля у супроводі медсестер та командира роти - його привезли в обласну лікарню й зареєстрували, як безробітного з Вінницької області. Хоча сам солдат родом із Полтавщини. 

  Олена Борисенко, мати постраждалого солдата: "В два часа появляється наш лікар Федесевич, який принімав мого сина і каже він же ж іногородній. Я кажу чого він іногородній? Він мені показуючи історію аписано, що він з Вінницька область, місто Гайсин, вулиця Соколовського непомню якого номер чи двадцять чи щось таке, не працює. Я кажу він військовослужбовець строкової служби. А ну я нічого не зроблю".

  Віталій Федевич, лікар: "Прибув в приймальне відділення львівської обласної клінічної лікарні. На момент поступлення стан хворого був середньої важкості. Було проведено відповідно обстеження і встановлено діагноз тупа травма нирки".

  У військовій частині, де стався інцидент, пояснюють - до цивільної лікарні хлопця повезли аби не гаяти часу. Бо військовий шпиталь знаходиться за 70 кілометрів від частини. А от, як військовий полтавчанин став вінницьким безробітним? - лише припускають.

  Сергій Ховайло, заступник командира військової частини з виховної роботи: "Тому що напевно що він сказав, що він не військовослужбовець, тому що лікарня якби взнала, що військовослужбовець могли б відмовити в госпіталізації".

  Поки у частині перераховують версії та проводять службове розслідування, військова прокуратура вже відкрила кримінальне провадження за фактом побиття.

  Владислав Матяшук, заступник прокурора західного регіону України за додержанням законів у воєнній сфері: "З`ясовуються обставини. Факт застосування щодо нього нестатутних взаємовідносин наразі підтверджується і в нього є великі тілесні ушкодження з ознаками короткочасної розладу здоров`я".

  Поки тривають перевірки, мати Олексія чекає на одужання сина . Але, аби її чадо поверталося у військову частину, жінка не хоче.

  Марія Глушко, Євген Радіон, Львів, "5 канал".

  Попередній матеріал
  ГПУ продовжила термін розслідування кримінальної справи про вбивство Щербаня
  Наступний матеріал
  Згадати все: В окупованому Севастополі з нагоди дня народження Леніна приймали в партію і комсомол
  Теги: