Завантаження
Сховати

Багатодітні батьки Вінниці їздитимуть в трамваях безкоштовно

У Вінниці запровадили безкоштовний проїзд у електротранспорті для багатодітних батьків. Упродовж тижня документи на безоплатні поїздки отримали вже 29 родин. Для покриття витрат багатодітних пільговиків, вінницькі чиновники виділили з міського бюджету чверть мільйона гривень.

Петро та Лілія Гнатишини виховують шестеро дітей. Найстаршому – шість років, наймолодшому -  кілька місяців. Живуть в однокімнатній квартирі. У сім’ї працює тільки батько. Щомісяця з їхнього, і так не великого, бюджету півтори сотні гривень йде на транспортні витрати. Тиждень тому родина Гнатишиних отримала перші безкоштовні проїзні.

Петро Гнатишин, багатодітний батько: "Поки що наші діти маленькі, то вони не їздять у школу. Я – там їду на роботу, жінка теж може піти по справам. У соцзабез чи ще кудись. Можна спокійно пересісти у трамвай и тролейбус – куди треба добратись".

У Вінницькій мерії кажуть - право на пільговий проїзд тепер у місті мають багатодітні батьки, які виховують понад п’ять дітей віком до 18-ти років. Щоб отримати безкоштовний проїзний квиток, треба лише принести до міськради копії паспортів і свідоцтв про народження дітей та написати заяву до управління праці та соціального захисту.

Тетяна Савицька, Начальник головного управління праці і соціального захисту населення міської ради: "Поки що ми розглядали питання трамваїв і тролейбусів. Це в нас єдина організація транспорту. Розглядається питання - ми вже з`ясовуєм, де живуть батьки, яким вони транспортом користуються. З перевізниками будемо везти розмову про проїзні квитки і на автобус".

Нині з міського бюджету вже виділили 250 тисяч гривень на проїзні потреби багатодітних батьків. За кілька місяців цю суму планують збільшити. Тоді безкоштовно їздити зможуть і родини, котрІ виховують троє-четверо дітей. Щоправда, пощастило цього року не усім пільговикам. У лютому у Вінниці вже скасували пільги на проїзд почесним донорам. І найближчим часом планують позбавити права на безкоштовний проїзд пенсіонерів, що живуть з дорослими родичами, доходи яких перевищують прожитковий мінімум.

Олена Бучацька, Оксана Тупальська, Володимир Гірявенко, 5 канал
Теги:
Останнє редагування: 00:52 12 березня 2008
Новини партнерів