Повідомлення про порушення надходять з усіх областей України [відео]

  Повідомлення про порушення надходять з усіх областей. Ключові технології - підкуп, каруселі та агітація.

  Спроба зафіксувати порушення на дільниці в селі Ліски на Одещині - ледь не закінчилася побиттям народного депутата Ольги Герасим`юк та її помічниці. Останній - зламали фотокамеру під час зйомки так званої «каруселі».

  Ольга Герасимюк, народний депутат України: "Їх було четверо, вони вийшли з машини дуже рішуче і агресивно, направилися до мене, я показала посвідчення, сказала, що я кандидат, після чого вони в нецензурній формі сказали, що вони зі мною зроблять, що дають мені 5 хвилин, що це останнє китайське попередження".

  Щонайменше на семи виборчих дільницях Одеси спостерігачі виявили ручки з "невидимим" чорнилом у кабінках для голосування. За кілька хвилин після заповнення - написи зникають. Після виявлення порушення - на одній з дільниць голосування перервали, урну з бюлетенями опечатали та викликали міліцію. На решті дільниць просто замінили ручки.

  Катерина Степова, заступниця голови дільничної комісії: "Мы не знаем, были ли эти ручки нам выданы в окружной комиссии, либо пасты были подменены непосредственно в процессе проведения голосования, обнаружился этот факт одним из избирателей, который проявил бдительность и решил непосредственно в кабинке проверить: не стирается ли".

  На Чернігівщині - ще до відкриття дільниць спостерігачі зафіксували групи мікроавтобусів, пасажири яких мали намір масово виїздити в округи - як вони пояснюють, для контролю за перебігом виборів. Молодики пред`являли посвідчення працівників преси - до кількасот від однієї газети.

  Сергій Семененко, офіційний спостерігач : "Пред`явили посвідчення газети "Народний контроль", видані на 5 днів - з 25 по 30 жовтня... - як вони стверджували, для спостереження за чистотою виборів. Вони підсідали до представників ДПС і спілкувалися. Представник ДПС після цього не зміг дати пояснень. Машина, де був координатор цієї групи, з київськими номерами - на фото у нас зафіксовано".

  На Вінниччині - камери відеоспостережень на кількох дільницях - направлені в бік - на них не видно членів виборчкому та скриньок для голосування. В обласному осередку комітету виборців України повідомили - майже у 70% закладів охорони здоров’я бракує бюлетенів для голосування.

  Владислав Телень, представник ГО КВУ в області: "Когда ЦИК печатала бюлетени, оно среднюю цифру вибрало по количнству койкомест , забів при єтом что там есть, как минимум 18 членов віборчей комисии, которіе имею по закону право голосовать в комисии. Сейчас в 11 округе, в туб диспансере, окружная комисия просто составляет акт, що там голосование должно проходить до 8 вечера, а там бюлетени уже закончились".

  На Донеччині - спостерігачі від КВУ повідомляють про голосування одних і тих же людей на різних дільницях в Єнакієвому. А у Дзержинську - на одній із дільниць невідомі вкинули до урни пачку бюлетенів, надрукованих на принтері - і втекли.

  Олександр Клюжев, експерт КВУ: "Дільнична комісія викликала міліцію, а також провела консультацію з ОВК. Після консультацій було вирішено продовжити голосування в цю урну без опечатування з тією логікою, що ці документи відрізняються від справжніх виборчих бюлетенів".

  Олена Мілова, Олексій Маслов, Олена Бучацька, Юлія Божко, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Сайти деяких політичних лідерів перестали працювати
  Наступний матеріал
  У ДПСУ назвали ТОП-3 країн, до яких найчастіше виїздять українці
  Теги: