Опозиція створила "Комітет захисту України" (репортаж)

    Опозиційні сили створили "Комітет захисту України". Підписи під документом поставили керівники 7-ми парламентських партій - "Народного руху", "Батьківщини", "Європейської партії", "Української соціал-демократичної партії", "Партії захисників Вітчизни", "Реформ і порядку" та"Народної самооборони". Із тих, що не представлені у парламенті - ідею підтримали "Свобода" і Українська партія.

    Створення Комітету захисту України ініціювали минулого тижня представники української інтелігенції, зокрема поет Дмитро Павличко, письменник Юрій Андрухович, дисидент Левко Лук`яненко та філософ Мирослав Попович, які закликали до об`єдання націонал-демократів.

    ***

    Рятувати Україну - запрошуються всі. Однак не всі приймають таке запрошення. Левко Лук`яненко - прийшов. А от Арсенія Яценюка та Віктора Ющенка не дочекалися. Прийшла нашоукраїнка Віра Ульянченко - послухати, подумати, але не ставити підпис.

    Це координатор зборів Дмитро Павличко намагається припинити палку дискусію.

    Відбирати учасників комітету за етнічним принципом - раптом пропонує один з учасників.

    Анатолій Гриценко прийшов з наміром підтримати ініціативу зборів - та у ході дискусії передумав.

    Юлія Тимошенко кличе на мітинг під Верховну Раду уже 11 травня, у вівторок. Просить потенційних  союзників хутчіш думати і приєднуватися.

    Кличе на вулиці і 17 травня - у день очікуваного приїзду російського президента: підозрює - Дмитро Мєдвєдєв не просто в гості їде - а за черговим ласим шматком від української влади. За яким саме - лідер БЮТ пропонує вимагати урядового звіту. Ініціатива мітингувати висне у повітрі.

    Внаслідок дискусії - частина потенційних захисників розходиться. Кілька партій - залишає підписи.

    Підписів усіх інших з цього часу чекають у будинку письменників. Тепер Комітет захисту України називає його своїм штабом.

    Ольга Сніцарчук, Ілля та Максим Шинкаренки, 5 канал  

    Попередній матеріал
    Європа майже повністю відновила авіасполучення
    Наступний матеріал
    Річниця з Дня народження Симона Петлюри (репортаж)
    Теги: