КС та ВР відтягнули час наступних виборів [репортаж, відео]

  Момент наступних виборів відтягнули - спільними зусиллями Конституційного суду та Верховної Ради. Тлумачі Основного закону, як і попереджали напередодні у Партії Регіонів, дали позитивний висновок законопроекту, за яким найближчі парламентські вибори будуть у жовтня 2012го, а президентські - у березні 2015го.
  Верховна Рада, одразу після вердикту суду, попередньо схвалила документ. Попереду - ще одне голосування, але вже на наступній парламентській сесії. "За" продовження життя із мандатом натиснули кнопки більше трьохсот депутатів. Ольга Сніцарчук - з подробицями.

  Так відповідає Конституційний Суд тим, хто не розуміє - коли саме вони мають знову обиратися народом. Тепер слово - за Верховною Радою , яка має постановити дату - конституційними змінами. У час коли саме засідає конституційний суд, а депутати тільки-но сходяться у парламент: у регіоналів - летючка прямо у залі. Мікрофон чомусь не вимкнено: так розсекречено плани на день - голосувати конституційні зміни вони хочуть уже і негайно. Лідер регіоналів розказує рядовим - чому важливо натиснути так.

  Єфремов, лідер ПР: "Єслі ми дадім более 300 - то оні всє поймут шо в залє єсть большинство конситуционное и шо есть голоса".

  Ольга Сніцарчук, 5 канал: "У сесійній залі про рішення Конституційного суду знають ще напередодні оприлюднення. Реагувати - готові. Та так, що оразу після реєстрації - помітили негаразди з системою Рада".

  Володимир Литвин, голова ВР: "Тут знову в нас терористичні дії були вчинені - позабивали гнізда! .. гшановні колеги не опускайтеся до печерного рівня".

  Доки тех-апарат перевіряє - що сталося з системою, регіонали займають кращі місця - у парламентському партері. Про всяк випадок - і у балконній ложі: оберігають головну голосувальну кабінку. Комуніст Адам Мартинюк нагадує всім - якщо натиснуть кнопку так - засідатимуть до 2012 року. Президент і місцеві депутати також працюватимуть повні 5 років. Бютівці рахують присутніх: більшість і опозиція затівають вербальну гру.

  Іван Кириленко, лідер фракції БЮТ: "Пятниця - а повний зал депутатів, аж не віриться... яка морбілізація - елемент гри".

  Адам Мартинюк, заступник голови ВР: "Сьогодні не ваша гра - ви програли!"

  Регіоналам здається - затримуючись у парламенті на рік - вони здійснюють  мрії простих людей.

  Михайло Чечетов, народний депутат, ПР: "Єто святая воля народа, істочніка і носітєля власті!"

  І - ще - потаємну мрію опозиціонерів.

  Олег Зарубінський, народний депутат, Народна партія:  "Багато хто сидить тут і чекає шо б за них це питання вирішили!"

  Усе це надихає і спікера - до пошуку влучних аналогій.

  Володимир Литвин: "Це як у борделі проститутки вимагають любові клієнта!"

  Опозиціонери просять усіх перерахувати - аби не було як зазвичай: коли один голосує за пятьох.

  Ірина Геращенко, народнйи депутат, НУ-НС: "Давайте перерахуєм тут всіх депутатів, аби не голсоували сьогодні так як махне один депутат з партії регіонів".

  Та вже за кілька хвилин Ірина Геращенко значитиметься в числі тих хто натис кнопку за. Усіх - 305.  З них 10 бютівців та 41 нунсівець.

  Про таке число -  ще недавно вони лише мріяли. Тепер тиснуть руки - опозиціонерам-однодумцям. У Блоці Юлії Тимошенко думають - чи не попрощатися  з черговим десятком іншодумців.

  Юлія Тимошенко: "Ті депутати, як проголосували мусять пееерсанально відповідати за це".

  Продемонструвати єдність на 300 голосів -  тепер їм доведеться уже на наступній сесії - під час остаточного схвалення конституційних змін.

  Ольга Сніцарчук, Юрій Усік та Ян Доброносов, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Німецькі правоохоронці систему безпеки аеропортів перевіряють муляжами бомб
  Наступний матеріал
  Речник МОУ розповів про ситуацію на фронті: Зранку до вечора бойовики гатять на Луганському напрямку
  Теги: