rian.com.ua

Клімкін розповів, які питання неодмінно порушить на зустрічі у Нормандському форматі

На полях саміту в Мюнхені має має відбутися зустріч у Нормандському форматі

Ключові виклики у сфері безпеки, міграційну кризу та майбутнє Європейського Союзу протягом двох днів обговорюватимуть у Мюнхені. Там стартувала 53-я Міжнародна конференція з безпеки. Лідери десятків країн та високопосадовці вже прибули на конференцію, зокрема й українська делегація на чолі з Президентом. Про це повідомляє "5 канал".

Станом на 18:00 відбулися перші дві дискусійні панелі. На них учасники зосередилися здебільшого на внутрішніх проблемах Європейського Союзу. Зокрема, говорили про економічну стабільність, співпрацю зі США в галузі безпеки, вихід Великої Британії з Євросоюзу.

Крім того, учасники погодилися, що необхідно оперативніше реагувати на нові виклики, а НАТО має не лише зміцнювати обороноздатність, а й оперативно реагувати на нові загрози. Такою загрозою вважають саме Росію через її агресивну політику.

Українську ж делегацію представляють Президент Петро Порошенко та міністр закордонні справ Павло Клімкін. На полях саміту також має відбутися зустріч у Нормандському форматі. Про свої очікування розповів Павло Клімкін.

"Я буду тиснути на два ключові виміри: це безпека, для того, щоб ОБСЄ мало здатність краще контролювати обстріли, а головне – тиснути, щоб їх не було, щоб у нас реально був контроль над всією територією Донбасу. І друге питання, по якому буду особливо тиснути, - це звичайно гуманітарне. Зокрема доступ Червоного Хреста, наш доступ до наших заручників і, звичайно, головне питання - це їх звільнення. Обов'язково порушу питання щодо "дорожньої карти", - заявив він.

А вже за півгодини  до дискусій долучиться Президент Петро Порошенко. Дискутують на тему "Майбутнє заходу – занепад чи піднесення". Також у цій панелі братимуть участь міністри закордонних справ Польщі - Анджей Дуда, Великої Британії – Борис Джонсон та американський сенатор Джон Маккейн. 

Як повідомлялося, голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфґанґ Ішинґер висловився за приєднання США до Нормандського формату переговорів.

Нагадаємо, 17 лютого у Мюнхені стартувала безпекова конференція, на якій планується обговорити майбутнє Європи, кібербезпеку та агресію Кремля.

Попередній матеріал
Мін'юст скасує більше 100 актів ДФС та інспекцій "радянського зразка"
Наступний матеріал
"Донецьк – це Україна": Мешканець окупованого Донецька привітав співробітників СБУ з 25-річчям – відео

Ішинґер пропонує Трампу приєднатись до Нормандського формату

Стали відомі дата та місце зустрічі голів МЗС "нормандської четвірки"

Російська сторона візьме участь у зустрічі в "нормандському форматі"