"Золоті скарби зниклих цивілізацій" презентували у Львові

  "Золоті скарби зниклих цивілізацій" – унікальну виставку ювелірних шедеврів, від доби бронзи до часів Київської Русі - презентували у Львові. Експозиція працюватиме рік, за цей час її двічі поновлюватимуть. Кошти від продажу квитків - підуть на реставрацію львівського палацу Потоцьких. Науковці кажуть - львів`яни вперше побачать прикраси, предмети побуту та зброю часів Римської доби, Візантії та Київської Русі- знайдені на теренах України. Усі експонати надав Благодійний фонд пам’яті Сергія Платанова "Платар", створений на основі приватних колекцій старожитностей.

  Дослідники кажуть - усі предмети, які привезли до Львова, унікальні. Ця царська гривна скіфського періоду - єдина у світі, її знайшли на городі і продали до приватної колекції. Історики переконані - серед золотих прикрас вона - особлива.

  Марія Моторжина, зберігач колекції: "Эта гривна по стилистическим ее характеристикам относится к 4 веку, это Скифский период на территории Украини. На даний  момент известна только одна гривна. Больше таких подобних гривен нету. Єсть женские гривни болем познего периода и детские грвни тоже встречаются, они в той ветрине – но такая она в своём роде пока одна".

  У Львові експонують лише невелику частину зі всієї 20-ти тисячної приватної колекції. Вартість її організатори приховують, водночас зізнаються, що вживають надзвичайних заходів безпеки. Вже у березні виставка поповниться новими артефактами. Після великої перерви, Львів став першим містом, де експонують золоті скарби зниклих цивілізацій.

   Володимир Індутний, директор приватної колекції: "Більшість цих предметів безумовно атрибутуються як походження з України. Можливо якась річ скажімо чи скло, чи якась така річ  могла бути привезеною, скажімо в нас є Крим. Це територія де проживали історично дуже багато народів і це були широкі торгові шляхи – де ми могли знайти і грецькі і римські і інші речі".

  Щоби експозицію могли відвідати якомога більше студентів та учнів, її організатори запропонували навчальним закладам проводити уроки історії безпосередньо у музейних залах.

  Оксана Козинкевич, директор Палацу Потоцьких: "Тут будуть відбуватися відкриті уроки, будуть конференції, для того щоб виховувати у нашого молодого покоління оце почуття гордості, що ми маємо таке надзвичайне минуле".

  Шедеври давньої  історії вже бачили у Польщі, Ватикані, Сполучених Штатах. Усюди - колекція викликала захоплення серед відвідувачів та науковців.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Три українських фільми, відзнятих за державний кошт, невдовзі потраплять до кінотеатрів
  Наступний матеріал
  У Нью-Йорку відливають останніх "Оскарів" до церемонії
  Теги: