Завантаження
Сховати

В Українському домі відкрилася масштабна виставка антикваріату (РЕПОРТАЖ)

Нйбільша в Україні виставка антикваріату відкрилась в Українському домі. Скульптури Пабло Пікассо, картини Сальвадора Далі і Марка Шагала, раритетна православна ікона XVI-XIX століть та народна скульптура із зібрань Віктора Ющенка, Олега Пінчука, Павла Гудімова - це далеко не все, що можна побачити на Великому антикварному салоні.

Антикваріат, починаючи від ложечок, ваз та столів і закінчуючи шедевральними картинами та скульптурами. Паризька школа і її гучні імена - Пабло Пікассо, Амадео Модільяні, Альберто Джакометті, Костянтин Бранкузі, Олександр Архипенко - на два тижні переїхали з квартир приватних колекціонерів у стіни Українського дому. Полотна Марка Шагала і Сальвадора Далі, великий пласт соцреалізму представляють на виставці антикварні галереї України.

Під автентичну українську музику можна милуватися в окремому залі дерев`яною народною скульптурою. Є тут навіть розп`яття, котре знайшли під час зйомок фільму Сергія Параджанова "Тіні забутих предків". Український скульптор Олег Пінчук каже - якби у свій час не почав колекціонувати дерев`яних ангелочків та розп`ять, не став би зараз відомим митцем.

На відкриття салону завітали українські політики і бізнесмени Сергій Тарута, Михайло Поживанов, Юрій Богуцький. Долучилася до мистецтва і Валентина Семенюк-Самсоненко. За ручку з чоловіком розглядає українські та російські православні ікони XVI-XIX століть.

Усі роботи тут дуже цінні. Їхня вартість коливається від кількох тисяч до сотень тисяч доларів. Та головне, кажуть колекціонери, що їхні зібрання зможуть побачити звичайні українські поціновувачі мистецтва і просто естети. За мистецьку насолоду доведеться викласти 50 гривень. Фотографувати та заходити з великими сумками не дозволять. Задля безпеки експозиції.

Ольга Петрів, Олександр Зименко, 5 канал

***

ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.42Мб)

Теги:
Останнє редагування: 01:23 5 вересня 2008
Новини партнерів
останні новини
Усi новини