Завантаження
Сховати

В Івано-Франківську відбувся Галицький бал

Галицький бал ушосте влаштували в Івано-Франківську. Його особливість - поєднання аристократичних манер та народного етносу. Щороку тут виконують нові танці. Їх розшукують по архівних матеріалах та серед живих свідків.

Для студентки Ірини головний арбітр у виборі бального вбрання - бабуся. У вишуканому товаристві дівчина вперше. Почувається наче Попелюшка.

Ірина Тарас: "Саме бабуся може мені сказати , як я виглядаю, ми довго вибирали сукню, ця личить мені найбільше, прикраси- перли, вони накращі".

Бали змінюють і сучасних чоловіків. Як костюмчик сидітиме, так вони і поводитимуться. Заради прекрасної пані і манери вдосконалюють, і смокінги відшукують.

Віталій Гладун: "Почуваюся прекрасно,було незвично, змушую себе вдосконалювати, багато чоловіків дотримувалися дрес коду, я постараюся частіше відвідувати такі заходи".

Організатори щороку пропонують опанувати новий танок. Рухи - відтворюють за спогадами старших людей та з книжок. Гопати у танці « решето»- довга сукня не заважає.

Лілія Борисевич, режисер балу: "Ось бачите, решето починається, це- стародавній танець Галичини, дівчата- по колу, хлопці- до заду, без керівника цей танець не виконується."

Традиційно на балу обрали княжну. Цьогорічна переможниця - Світлана Гундяк розповідає, відвідувала галицькі бали 5 років - і весь цей час мріяла про цей титул.

Світлана Гундяк, княжна: "Галицький бал- єдина можливість потрапити в атмосферу аристократії, старовини, на кілька годин з 21 сторічя потрапити в минулий час".

Єдиний мінус свята - брак місця. Для всіх охочих, а цього разу потанцювати прийшли 700 пар - нинішня зала місцевого драмтеатру вже затісна. 

Анастасія Краснова, Павло Новіков, Івано-Франківськ, "5 канал"

Теги:
Останнє редагування: 13:11 18 листопада 2010
Новини партнерів