Українська стрічка стане частиною кінопроекту Рідлі Скота [відео]

  Закарпатські вівчарі у фільмі всесвітньо відомих режисерів. Українська короткометражка "Іванки. Один день у Карпатах" стане частиною кінопроекту режисерів Рідлі Скота та Кевіна Макдональда. "Іванки" увійшли до списку 26 переможців міжнародного конкурсу аматорського відео "Життя за один день". У змаганнях брали участь понад 80-т тисяч кінопочатківців з майже двохсот країн, які зняли історії про день із власного життя.

  Борис Гришкевич, автор ідеї стрічки: "Природный, этнический, человеческий какой-то, человеческая мозаика всех этих вещей".

  Автор "Іванок" не може підібрати вдалої характеристики для своєї першої відеороботи. Заворожливим дзвоном починається день закарпатських пастухів. На світанку вівчарі вмиваються джерельною водою і беруться до першого здою овець. Потому отару вервечкою женуть на пасовисько за десятки кілометрів. Спробувати закарпатської екзотики на один день зголосилися і столичні рекламісти.

  Борис Гришкевич, автор фільму: "В Доме культуры в Славском показывали фильм "Тіні забутих предків". Для нас сделали, для нас троих сделали отдельный показ, нас это так вдохновило очень сильно. Мы поняли, что по-любому надо ехать туда в Закарпатье, снимать этих ребят, которых мы назвали Иванками, потому что главный герой "Тіні забутих предків" - Иван".

  Намет, апаратура... і натхнення - це все, що взяли з собою троє кіноаматорів. Режисирувати стрічку не довелося - знімали за сценарієм звичного режиму дня тамтешніх пастухів. 

  Денис Мельник, оператор: "Как правило, кто-то один просыпается, готовит кофе, они все встают, какое-то время уделяется молитве, кушают, идут пасти коз, потом возвращаются, снова доют".

  І, звичайно, у графіку - приготування просто неба карпатського делікатесу - бринзи.

  Борис Гришкевич, автор ідеї стрічки: "Лягаєм бринзу нАсосом, нАсос телячий. такие слова даже я запомнил".

  Вивчити кілька діалектів зуміли, втім остаточно порозумітися з вівчарями піарникам із Києва так і не вдалося.

  Знімали відео один день. Менше тижня для монтажу і за кілька місяців результат - "Іванки" увійшли до першого в історії повнометражного фільму, знятого аматорами протягом одного дня. Змонтували документальну стрічку режисери Кевін Макдональд та Рідлі Скот. Презентують її вже наприкінці січня на кінофестивалі Санденс в США. Туди, наразі, й готуються поїхати українські переможці.

  Інна Неродик, Юрій Усік, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Туск перервав відпустку через висновок причин Смоленської авіакатастрофи
  Наступний матеріал
  Сьогодні третя річниця смерті перших героїв Небесної сотні
  Теги: