Завантаження
Сховати

У закарпатському селі Колочава - 10 музеїв і 20 пам`ятників

Сільські музеї можуть врятувати мешканців закарпатського села Колочава від безробіття. Унікальність села в тому, що тут розташовані 10 музеїв, 20 пам`ятників та 25 пам`яток архітектури.

До унікального села 10-ти музеїв туристи приїздять з усіх куточків України. Усе для того, щоб побачити неповторні гірські краєвиди та поринути в історію Колочави.

Петро Сидорук, турист із Волині: "Те, що я побачив, то мене конечно вразило, що люди згадали історію, яку можна показати внукам, які не бачили цього".

Юрій Плющ, турист із Київщини: "Приємно подивитися, я тільки тоже бачив в основному по телевізору, а так перший раз оце бачу все своїми очима. У нас тоже музеї єсть, но не такі".

У селі, що налічує понад 5 тисяч мешканців, наразі працюють 10 музеїв, більшість з яких етнографічні та історичні. Тут, на кількох рівнинних гектарах, у старих хатах розташувалися школи різних епох, угорська жандармерія та єдиний на Закарпатті музей залізниці – "Колочавська вузькоколійка".

Василь Дербак, директор музеїв села Колочава: "В цих будівлях є понад 3 з половиною тисячі експонатів, при чому експонати 300-річної давності, вони всі зібрані - майже 70% - із іменно з території села Колочави і з найближчих сіл, які наближені до самої Колочави".

Селяни й досі зносять до музеїв експонати. Те, що вдома уже заважає, поруч з іншими раритетами набуває цінності. Місцеві музеї та інші пам`ятки, яких у Колочаві чимало, можуть зупинити відтік робочої сили із села. Адже нині більшість мешканців -  на заробітках. 

Станіслав Аржевітін, організатор музеїв Колочави: "Якщо говорити про наступні плани, звичайно це тема інфраструктури. Дуже багато приїжджає людей, це велика є проблема, тому що люди, коли побачили природу, побачили, що вони можуть збагатитися ще й духовно, вони хочуть ще й залишитися на день-на два".

Лише за попередніми підрахунками за останні півроку Колочаву відвідали понад 20 тисяч туристів. Чиновники сподіваються, що завдяки  оновленню інфраструктури кількість цікавих зросте вдвічі.

Світлана Максимова, Микола Скунць, Закарпаття, 5 канал

Теги:
Останнє редагування: 20:14 17 серпня 2011
Новини партнерів