У національному Музеї Великої Вітчизняної війни вперше демонструють фото Халдея

  У національному Музеї Великої Вітчизняної війни вперше демонструють близько 200 фотографій, створених військовим кореспондентом Євгеном Халдеєм. Більшість з представлених робіт вже стали всесвітньовідомими. Як то "Москва. Перший день війни" чи "Прапор перемоги над Рейхстагом". Кияни ж першими можуть побачити унікальні світлини з особистого архіву родини майстра.

  Де події, там і він. Це про фотографа Євгена Халдея. Військовий кореспондент знімав перший день війни у Москві, фронтовиків від Мурманська до Берліна. Найвідоміша його робота - Прапор Перемоги над Рейхстагом - облетіла увесь світ. 

  Олексій Шереметьєв, організатор виставки: "Парад победы, когда маршал жуков на белом коне. это халдей, знамя победы над рейхстагом-халдей. Когда бросали немецкие знамена- это Халдей".

  У архіві родини Євгена Халдея ще багато унікальних робіт, які  глядачі не бачили. До Києва цього разу привезли 30 таких знімків. Портрет сина авіаполку, зроблений фотокореспондентом на Кавказі у 1943 році, демонструють вперше.

  Анна Халдей, дочка Євгена Халдея: "Реально ему шили по росту гимнастерку. Он попал в авиаполк замечательно. Его к сожалению судьбы не проследили". 

  Сучасні фотографи дивуються витримці Євгена Халдея - як можна було зберігати професіоналізм у військовий час. Кажуть: з його сучасників - на таке здатні лише одиниці. 

  Олександр Задирака, фотограф: "Они так разбалованны цифровой техникой и строчат по 10 кадров в секунду. Тут надо было успеть смыть, уметь  проявить, знать, как проявить в таких условиях. Столько информации приходилось держать".

    Перший відвідувач: "Повернення додому. Погляньте на це. Можна дивитися спокійно?!"

  Другий відвідувач: "Мені дуже сподобався знімок там де олень. Тварина вона не очікувала такого. Там взриваються бомби і вона не знає, що робити".  

  Євген Халдей помер 15 років тому. Його справу продовжує правнук - також Євген. 14-літній підліток поки що фотографує природу та глядачів прадідових виставок. Мріє про більше.

  Євген Бібічев, правнук Євгена Халдея: "Хотелось бы в какую-то другую страну и сфотографировать что-то вдохновенное. а война это плохо. Ябы не хотел фотографировать войну".

  Даря Безродна, Юрій Підлісевич "5 канал". 

  Попередній матеріал
  ООН закликає владу США повідомити подробиці ліквідації бін Ладена
  Наступний матеріал
  СЦКК: Росія блокує ремонт хімзаводів – сірчана кислота може отруїти воду на Донбасі
  Теги: