У Львові - відтворили бої за Цитадель [сюжет, відео]

  У Львові - відтворили бої за Цитадель, які тривали у листопаді 1918 року. 40 реконструкторів зі Львова, Києва та Хмельницького не лише нагадали ті події, а й показали однострої та зброю тих часів.

  1918-го у розпалі боїв супротивників годі було розрізнити, розповідають реконструктори. Бійці різнилися лише нашивками на одностроях.

  Тарас Павлишин, реконструктор: "У Львові тоді стояв гарнізон австро-угорського цісарського війська. Відовідно, і поляки, і українці, які мешкали у Львові, носили однострої австроугорського війська".

  92 роки потому реконструктори намагаються відтворити все до найменших дрібниць. І форма, і зброя відповідають тим часам. Навіть чоботи підбиті, як у вояків Першої світової війни.

  Тарас Павлишин, реконструктор: "Цвяхи, підкови, справа в тому, що підошви були шкіряні в той час і відповідно шкіра швидко стирається для того набивали залізо щоби воно служило більш довго".

  За Цитадель, яка була важливим стратегічним та оборонним об`єктом, воювали понад дві тисячі бійців. На допомогу січовим стрільцям прибули козаки з-за Збруча.

  Віктор Білик – реконструктор: "Загін налічував біля 45 чоловік, складався виключно з добровольців, які всі були українцями. Всі мали певний досвід війни 1 світової, ну і відкликнулися на заклик про допомогу своїм братам-українцям у Львові".

  Ірина Гладун - єдина жінка серед реконструкторів, вона вже має досвід боїв, але цього разу перезарядити зброю вдається не одразу.

  Ірина Гладун: "Можливо тому, що я засадила використаний, або щось не так".

  Натомість артилерист набоїв не шкодує.Тридцять пострілів не допомогли польським військовим, цього дня вони відступили.

  Сергій Котляров, реконструктор: "Здається виконали завдання правильно, згідно реконструкції, згідно історичних фактів".

  Бої за Львів тривали ще два з половиною тижні - доки 21 листопада місто захопили поляки. А вже у червні 1919 року Західно-українська народна республіка перестала існувати.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Британські вчені встановили частину мозку, що відповідає за тривожні стани людини
  Наступний матеріал
  Зухвале пограбування у музеї Берліна: Грабіжники розжилися золотою монетою вагою 100 кілограмів
  Теги: